reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2017

TechniSat rozwija dział testowania

TechniSat zainwestuje w sprzęt do kalibracji i testowania urządzeń do przesyłu danych. W 2017 roku firma zamierza kupić kilkanaście urządzeń Litepoint iQxel.
– iQxel służy do programowania i kalibrowania procesorów Wi-Fi i Bluetooth. Na wyposażeniu mamy już 20 takich urządzeń, a w tym roku zamierzamy dokupić kolejnych kilkanaście. Dwa z nich pojawią się w firmie już na przełomie stycznia i lutego – mówi Łukasz Żak, manager sprzedaży TechniSat Digital. Jak informuje Żak, cena jednego urządzenia to około 45 tys. USD.

Zakład TechniSat Digital znajduje się w Siemianicach w województwie dolnośląskim, a z tamtejszych linii produkcyjnych schodzą m.in. produkty zawierające właśnie moduły Wi-Fi, w ilości do 2,5 mln sztuk rocznie. To właśnie do ich wytwarzania potrzebne są urządzenia iQxel, które służą do programowania, kalibracji i testowania nowych produktów do przesyłu danych, np. routerów czy repeaterów. – Sprzęt jest kupowany na potrzeby naszych klientów, którzy otrzymują gwarancję, że produkowane przez nas wyroby spełniają normy europejskie lub lokalne - zgodne z rynkiem przeznaczenia – zauważa Łukasz Żak.

Nasz rozmówca podkreśla, że urządzenia iQxel firmy Litepoint sporadycznie pojawiają się na wyposażeniu firm produkujących elektronikę. Litepoint jest niemalże monopolistą w tym obszarze (obsługuje ok. 75% rynku produkcji urządzeń komunikacji bezprzewodowej), a cena sprzętu jest stosunkowo wysoka, więc firmy niechętnie decydują się na zakup. To sprawia, że TechniSat Digital zyskuje przewagę konkurencyjną i to na poziomie europejskim. – Myślę, że jeśli chodzi o Polskę, jesteśmy potentatem w tym zakresie, a w Europie na pewno jesteśmy jednym z największych graczy – mówi Żak.
fot. © TechniSat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1