reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 stycznia 2017

TechniSat rozwija dział testowania

TechniSat zainwestuje w sprzęt do kalibracji i testowania urządzeń do przesyłu danych. W 2017 roku firma zamierza kupić kilkanaście urządzeń Litepoint iQxel.
– iQxel służy do programowania i kalibrowania procesorów Wi-Fi i Bluetooth. Na wyposażeniu mamy już 20 takich urządzeń, a w tym roku zamierzamy dokupić kolejnych kilkanaście. Dwa z nich pojawią się w firmie już na przełomie stycznia i lutego – mówi Łukasz Żak, manager sprzedaży TechniSat Digital. Jak informuje Żak, cena jednego urządzenia to około 45 tys. USD.

Zakład TechniSat Digital znajduje się w Siemianicach w województwie dolnośląskim, a z tamtejszych linii produkcyjnych schodzą m.in. produkty zawierające właśnie moduły Wi-Fi, w ilości do 2,5 mln sztuk rocznie. To właśnie do ich wytwarzania potrzebne są urządzenia iQxel, które służą do programowania, kalibracji i testowania nowych produktów do przesyłu danych, np. routerów czy repeaterów. – Sprzęt jest kupowany na potrzeby naszych klientów, którzy otrzymują gwarancję, że produkowane przez nas wyroby spełniają normy europejskie lub lokalne - zgodne z rynkiem przeznaczenia – zauważa Łukasz Żak.

Nasz rozmówca podkreśla, że urządzenia iQxel firmy Litepoint sporadycznie pojawiają się na wyposażeniu firm produkujących elektronikę. Litepoint jest niemalże monopolistą w tym obszarze (obsługuje ok. 75% rynku produkcji urządzeń komunikacji bezprzewodowej), a cena sprzętu jest stosunkowo wysoka, więc firmy niechętnie decydują się na zakup. To sprawia, że TechniSat Digital zyskuje przewagę konkurencyjną i to na poziomie europejskim. – Myślę, że jeśli chodzi o Polskę, jesteśmy potentatem w tym zakresie, a w Europie na pewno jesteśmy jednym z największych graczy – mówi Żak.
fot. © TechniSat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2