reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 stycznia 2017

Semicon podsumowuje inwestycje minionego roku

W 2016 roku Semicon poszerzył park maszynowy m.in. o urządzenia do lutowania selektywnego, do mycia płytek PCB, system naprawczy umożliwiający automatyczny montaż i demontaż oraz system do kontroli procesu lutowania.
Jak podkreśla firma w komunikacie, inwestycje w urządzenia technologiczne połączone z rozwojem własnego biura R&D dają możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów, w tym dla elektroniki jądrowej, urządzeń dla medycyny czy też przemysłu kosmicznego.

Semicon wzbogacił się o następujące urządzenia:
 • urządzenie do lutowania selektywnego ERSA SmartFlow 2020 - system do selektywnego lutowania elementów przewlekanych stopem ołowiowym/bezołowiowym w osłonie azotu
 • urządzenie do mycia płytek PCB Supers Swash Twingo - system natryskowego mycia płytek
  z kontrolą przewodności elektrycznej. Pozwala na produkcję zaawansowanych płytek
  z kontrolowanym poziomem czystości jonowej oraz poszerzyć ofertę o możliwość nakładania powłok ochronnych.
 • system naprawczy ERSA HR600/2 - system do naprawy płytek elektronicznych, umożliwia
  w sposób automatyczny, montaż i demontaż elementów SMT, z całkowitą kontrolą i rejestracją procesu (termopary, kamera) Fot. Pozwala na bezpieczną naprawę płytek, bez narażania innych elementów.
 • DATAPAQ Q18 - system do kontroli i walidacji procesu lutowniczego w piecu rozpływowym/fali lutowniczej – pozwala na projektowanie i kontrolę profili lutowniczych.
 • pakowarka próżniowa Komet PlusVac 24 - umożliwia pakowanie próżniowe oraz w osłonie azotu elementów na rolkach, tackach i listwach. Zwiększa bezpieczeństwo przechowywania elementów elektronicznych.

Dział konwertingu taśm przemysłowych wzbogacił się o ploter laserowy o wielkości pola roboczego 1330 x 830 mm. Urządzenie pozwala na ciecie tzw. trudnych materiałów (np. błon klejowych, pianek Poron).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1