reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 02 stycznia 2017

Foxconn i Sharp zbudują fabrykę ekranów LCD

Wartość inwestycji realizowanej przez joint venture Sharp i Hon Hai Precision Industry (Foxconn) wyniesie około 8,8 mld USD.
Sharp i Foxconn zamierzają wybudować w Chinach fabrykę produkującą wyświetlacze LCD, specjalizującą się w dużych ekranach. Zakład w Guangzhou ma rozpocząć działalność w 2019 roku.

Nowa fabryka ma zaspokoić rosnący popyt na duże telewizory i monitory w Azji. Światowe dostawy wyświetlaczy LCD zmniejszyły się po zamknięciu fabryki Samsunga, która odpowiadała za 3% tego rynku. Znaczenie miały także przestoje w tajwańskich zakładach po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w lutym zeszłego roku.

Nie tylko Sharp i Foxconn zadecydowały o inwestycji w LCD. Chińska firma BOE Technology Group również rozpoczęła budowę nowego zakładu, produkcja w Hefei ma się rozpocząć w 2018 roku. Z kolei spółka zależna TCL, Optoelectronics Technology, zainwestuje w fabrykę w Shenzhen.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1