reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2016

IBM chce zatrudnić 25 tys. osób

Gigant IT zamierza mocno rozwijać działalność w Stanach Zjednoczonych. IBM ma zatrudnić 25 tys. osób i zainwestować 1 mld USD w ciągu najbliższych 4 lat.
Już w 2017 roku IBM chce przyjąć do pracy w Stanach Zjednoczonych około 6 tys. osób. W ciągu czterech lat ta liczba ma wzrosnąć do 25 tys., a wydatki na szkolenia i rozwój amerykańskich pracowników w tym okresie mają sięgnąć 1 mld USD – informuje na łamach „USA Today” Ginni Rometty, CEO IBM.

Co ciekawe, jak stwierdza Rometty, tylko część nowych etatów będzie wymagała wyższego wykształcenia, dotyczy to np. takich obszarów działalności, jak komputery kwantowe czy sztuczna inteligencja. Niemniej spora cześć nowych pracowników wcale nie będzie potrzebowała stopnia naukowego, bo mogą zdobyć niezbędną wiedzę poprzez kształcenie zawodowe. Wymagałoby to jednak zmian w systemie edukacji, uwzględniających w planach nauczania w szkołach średnich szkolenia zawodowego czy praktyk w firmach.

IBM zatrudnia na całym świecie około 377 tys. pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1