reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2016

Samsung chce wydzielić biznes produkcji chipów

Samsung rozważa sporą reorganizację działu półprzewodników, aby zapewnić dalszy wzrost tego biznesu.
Dział System LSI Samsunga składa się z czterech głównych segmentów, które obejmują: zespół ds. układów SoC, zajmujący się projektowaniem procesorów mobilnych; dział rozwoju LSI, który pracuje nad sensorami optycznymi oraz sterownikami wyświetlaczy; biznes foundry oraz zespół wsparcia. Jak informuje BusinessKorea, Samsung zamierza połączyć działy SoC oraz LSI, tworząc w ten sposób biznes fabless, oddzielając jednocześnie produkcję chipów.

Jeśli decyzja o wydzieleniu biznesu foundry faktycznie zapadnie, to jej przyczyn można m.in. szukać w niedawnej utracie największego klienta w sektorze procesorów aplikacyjnych – firmy Apple. Z drugiej strony Samsung może się pochwalić produkcją układów w technologii 10 nm i umową na produkcję chipów w tym procesie technologicznym zawartą z gigantem fabless – firmą Qualcomm. Wydzielenie biznesu foundry miałoby ułatwić Samsungowi pozyskiwanie kolejnych kontrahentów.

Źródło: BusinessKorea

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2