reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2016

Politechnika Warszawska i Ericsson partnerami w zakresie 5G

Ericsson i Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy, w którym zobowiązały się do przeprowadzenia badań w zakresie technologii 5G.
Początkowa współpraca będzie opierać się na ocenie poszczególnych obszarów, w których mogą być wykorzystane atuty obu organizacji. Głównym założeniem współpracy jest opracowanie jednego lub wielu przypadków użycia, przynoszących widoczne korzyści obecnym klientom i branżom. Współpraca zapoczątkuje również projekt „5G for Poland”, część programu “5G for Europe” firmy Ericsson, który ma na celu wzmocnienie konkurencyjności europejskiego przemysłu.

W rezultacie, takie działania będą prowadzić do:
  • organizacji serii wspólnych warsztatów mających na celu zbadanie możliwych przypadków użycia
  • opracowania białej księgi podsumowującej wyniki i możliwości
  • regularnej współpracy w ramach społeczności badawczej 5G Ericsson w celu bieżącej aktualizacji działań, udzielania porad i wsparcia
  • możliwości opracowania prototypów.
Współpraca Ericssona z Politechniką Warszawską będzie przebiegać równolegle z innymi wspólnymi inicjatywami Ericsson i uczelni wyższych: Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie oraz londyńskim King College. Dalsze szczegóły wynikające z listu intencyjnego zostaną ustalone w ramowym porozumieniu o współpracy.

- Podpisany dokument otwiera drogę do dalszych prac mających na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań na rzecz rozwoju branży teleinformatycznej. Politechnika Warszawska chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedział prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

- Jestem szczęśliwy, mogąc ogłosić wykonanie kolejnego kroku, umacniającego naszą pozycję w Polsce. Jestem przekonany, że nadchodząca współpraca z Politechniką Warszawską ułatwi wykorzystywanie możliwości Przemysłu 4.0 na polskim rynku - skomentował Martin Mellor, Country Manager, Ericsson Polska.

Komercyjne wdrożenie 5G planowane jest na 2020 rok, badania Ericsson przewidują, że dwa lata później, globalna liczba subskrypcji 5G wyniesie 550 milionów. Sieci 5G umożliwią wykorzystanie szeregu nowych przypadków użycia, ewolucję usług szerokopasmowych i komunikacji M2M oraz dystrybucję mediów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2