reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson Rynki | 29 listopada 2016

Koniec negocjacji - Ericsson zamyka oddział w Borås

Od kilku tygodni media donoszą o nadchodzącej fali zwolnień w fabrykach szwedzkiego dostawcy usług i rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych.
Negocjacje pomiędzy Ericsson oraz związkowcami zostały zakończone, a liczba osób, które będą musiały opuścić szwedzkie zakłady w Kumla i Borås została podana do wiadomości publicznej.
Łącznie 820 pracowników zostanie zwolnionych z oddziałów Kumla i Borås, jak donosi szwedzki magazyn Dagens Industri

Ogłoszone wyniki negocjacji również oznaczają, iż przedsiębiorstwo całkowicie zamknie produkcję w oddziale Borås, skąd zwolnionych zostanie 460 osób.

Ericsson planuje jednak utworzenie nowej jednostki produkcyjnej w tym mieście - zatrudnienie ma znaleźć tam około 175 pracowników. Nowy oddział zajmować się będzie logistyką oraz tworzeniem oprogramowania - około 50 miejsc pracy podlegać będzie outsourcingowi na rzecz zewnętrznej spółki.

W oddziale mieszczącym się w Kumla z pracą pożegnać będzie się musiało 360 spośród wszystkich 420 pracowników. Ci, którzy pozostaną w zakładzie skupią się nad rozwojem poszczególnych zagadnień związanych z 5G. Przedsiębiorstwo zapowiedziało udostępnienie dalszych informacji dotyczących redukcji zatrudnienia w tych i innych oddziałach w grudniu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1