reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Nauka | 29 listopada 2016

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości już wkrótce na PW

Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych już w środę, 30 listopada odbędzie się otwarcie nowego laboratorium VR.
- Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych nieustannie dąży do wykorzystania najnowszych technologii w badaniach naukowych i projektach edukacyjnych. Wyrazem tego było otrzymanie w roku 2014 statusu NVIDIA CUDA Teaching Center, dzięki czemu studenci i pracownicy wydziału uzyskali dostęp do najnowszych kart graficznych i superwydajnych obliczeń równoległych – czytamy w komunikacie Politechniki Warszawskiej.

W 2016 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych rozpoczął współpracę w firmą Crytek (twórcą jednego z najlepszych silników do gier Cryengine). W listopadzie 2016 Wydział MiNI został pierwszym partnerem akademickim konsorcjum VRFirst w Europie Środkowej. Dzięki temu na Wydziale MiNI już wkrótce zostanie ulokowane laboratorium wirtualnej rzeczywistości.

Od 1 grudnia sprzęt będzie dostępny w laboratorium 304 gmachu MiNI do użytku w projektach dyplomowych oraz innych badaniach prowadzonych na wydziale MiNI.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2