reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayUnsplash Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2016

Partnerstwo Politechniki Śląskiej i firmy Kongsberg

Umowa dotyczy m.in. przygotowywania i prowadzenia wspólnych projektów badawczych i rozwojowych oraz staży i praktyk dla studentów uczelni, które będą realizowane w siedzibie firmy.
Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską a KONGSBERG Automotive Pruszków zostało podpisane 21 listopada w Gliwicach.

Firma Kongsberg oraz Politechnika Śląska zamierzają przygotowywać i prowadzić wspólne projekty badawcze a także prowadzić współpracę w zakresie ustalania tematów prac przejściowych, dyplomowych i doktorskich realizowanych przez studentów Politechniki Śląskiej przy wsparciu Kongsberg Automotive Pruszków. Ponadto firma zadeklarowała chęć organizacji staży i praktyk dla studentów uczelni oraz wsparcie przy wdrażaniu i upowszechnianiu wyników prac naukowo-badawczych powstających w wyniku współpracy z Politechniką Śląską. – Dzięki nawiązanej współpracy nasi studenci będą mieli większy kontakt z procesem produkcyjnym – mówił rektor prof. Arkadiusz Mężyk. – My natomiast będziemy kształcić inżynierów, którzy później znajdą zatrudnienie w branży automotive – zapewnił, przypominając, że z początkiem października tego roku na Politechnice Śląskiej uruchomione zostały studia dualne realizowane we współpracy z grupą firm z tego właśnie sektora. – Taki rodzaj kształcenia powstał na naszej uczelni z inicjatywy przemysłu – dodał.

Dyrektor generalny KONGSBERG Automotive Pruszków zapewnił, że w ramach nawiązanej współpracy z Politechniką Śląską firma zapewni wsparcie w postaci dostępu do najnowszych technologii, które stosuje na co dzień w swoich zakładach. – Możemy współpracować zarówno na polu dydaktycznym, jak i badawczym, czerpiąc jednocześnie z zasobów intelektualnych Politechniki Śląskiej – mówił Krzysztof Hauk. – Ze swojej strony zapewniamy natomiast dostęp do technologii, jakimi dysponujemy. Chcemy dzielić się posiadaną wiedzą ekspercką w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego i mieć wkład w powstające na uczelni prace dyplomowe i badawcze oraz w rozwój laboratoriów. Jestem przekonany, że w wielu obszarach możemy ze sobą współpracować – deklarował dyrektor Kongsberg Automotive Pruszków.

Podpisane wczoraj porozumienie dotyczy również możliwości współorganizowania informacyjnych kampanii edukacyjnych i społecznych, seminariów, warsztatów i konferencji, a także imprez popularyzujących nowe technologie i wyniki prac naukowych

Źródło: Politechnika Śląska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2