reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Convisum Dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 listopada 2016

Intel Capital inwestuje 38 milionów dolarów w startupy

Intel Capital, globalny dział inwestycyjny Intela, ponownie zainwestował w młode, rozwijające się firmy. Wsparcie finansowe otrzymało 12 startupów technologicznych z Chin, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Francji.

Tym samym do portfela inwestycyjnego Intel Capital dołączyły kolejne firmy zajmujące się nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie analizy danych, internetu rzeczy, robotyki i maszyn autonomicznych oraz rzeczywistości wirtualnej. Robotyka i maszyny autonomiczne
 • Chronocam to francuski startup zajmujący się opracowywaniem nowatorskich czujników stosowanych w widzeniu komputerowym oraz systemów przeznaczonych do autonomicznej nawigacji i komunikacji między obiektami. Jego twórcy, pionierzy w dziedzinie widzenia neuromorficznego, pracują nad ustanowieniem nowego standardu widzenia komputerowego, opartego na przełomowych technikach odbierania i analizowania obrazu bazujących na działaniu ludzkiego oka.
 • Embodied to amerykańska firma, która opracowuje nowoczesne produkty mające zrewolucjonizować świat robotyki. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie percepcji maszynowej, systemów kognitywnych i uczenia maszynowego startup oferuje roboty przeznaczone do użytku osobistego, zwiększające komfort życia konsumentów.
 • Perrone Robotics ze Stanów Zjednoczonych zajmuje się tworzeniem oprogramowania i rozwiązań, które ułatwiają konstruowanie zaawansowanych autonomicznych robotów mobilnych. Technologie tego typu umożliwiają naukowcom i inżynierom projektowanie częściowo i całkowicie autonomicznych pojazdów oraz systemów robotyki.
Dane i komunikacja
 • Eazytec z Chin to firma, która pracuje nad rozwiązaniami dla inteligentnych miast, a zarazem dostawca usług i producent niestandardowej wersji podstawowego oprogramowania wbudowanego (BIOS). Przedsiębiorstwo specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania aplikacyjnego i oprogramowania wbudowanego, integracji systemów oraz obsłudze centrów przetwarzania danych.
 • Grand Chip Microelectronics, chińska firma znana także pod nazwą Kangxi Communication Technologies, opracowuje wydajne, skalowalne urządzenia końcowe Wi-Fi o dużym stopniu integracji przeznaczone dla infrastruktur sieci WLAN i do obsługi komunikacji bezprzewodowej na platformach komórkowych oraz Internetu rzeczy.
 • Paxata ze Stanów Zjednoczonych to producent jednej z wiodących samoobsługowych platform klasy korporacyjnej do analizy biznesowej. Dzięki niej analitycy i inżynierowie mogą szybko i skutecznie przekształcać surowe dane w wiarygodne informacje gotowe do użycia w mechanizmach analitycznych. Platforma stosuje opatentowane algorytmy uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego i analizy semantycznej tekstu.
 • StealthMine to amerykańska firma oferująca platformę umożliwiającą wykorzystanie zaszyfrowanych danych przez aplikacje biznesowe. Technologia ta pozwala całkowicie zabezpieczyć dane przed atakami na serwery, sieć, pamięci masowe i bazy danych, a także przed zagrożeniami wewnętrznymi.
 • Kinduct to kanadyjski startup będący autorem oprogramowania do gromadzenia, przetwarzania i analizy danych w chmurze, przeznaczonego dla organizacji sportowych, wojska i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem publicznym, przychodni rehabilitacyjnych, a także innych instytucji związanych ze zdrowiem i kondycją fizyczną.
Internet rzeczy
 • CubeWorks ze Stanów Zjednoczonych to twórcy platformy Cubisens, pierwszych w pełni autonomicznych, bezprzewodowych systemów czujników o rozmiarach nieprzekraczających milimetra. Czujniki Cubisens analizują otoczenie i gromadzą dane na jego temat, aby następnie bezprzewodowo przesyłać je i magazynować do późniejszego użycia.
 • K4Connect ze Stanów Zjednoczonych tworzy rozwiązania przeznaczone dla osiedli czy ośrodków zamieszkiwanych przez osoby starsze i niepełnosprawne w celu rozwijania bardziej inteligentnego i zdrowszego środowiska, a także ułatwiania komunikacji w ramach rodziny i społeczności. Operatorzy systemu uzyskują przy tym dane i informacje analityczne niezbędne do zapewnienia opieki na najwyższym poziomie.
Rzeczywistość wirtualna
 • Dysonics ze Stanów Zjednoczonych projektuje oprogramowanie i sprzęt audio, które zapewniają realistyczne doznania. Są one przeznaczone do rejestrowania, tworzenia i odtwarzania zaawansowanych materiałów multimedialnych, w tym rzeczywistości wirtualnej. Firma opatentowała różne rozwiązania technologiczne związane z odtwarzaniem realistycznego, przestrzennego dźwięku w słuchawkach.
 • InContext Solutions z USA jest przedsiębiorstwem tworzącym skalowalne, oparte na chmurze systemy rzeczywistości wirtualnej, udostępniające ważne dane analityczne producentom i sprzedawcom. Platforma SaaS klasy korporacyjnej, przeznaczona do obsługi rzeczywistości wirtualnej, umożliwia wizualizację nowych koncepcji związanych z oferowanymi markami oraz lepsze zrozumienie zachowań klientów funkcjonujących w zmieniającym się środowisku handlu detalicznego.
Informacje o nowych firmach w portfelu inwestycyjnym Intela zaprezentowano podczas tegorocznej konferencji Intel Capital Global Summit - jednego z najważniejszych spotkań inwestorów venture capital w sektorze zaawansowanych technologii. Wzięło w niej udział ponad 1000 gości, przedstawicieli firm z portfela inwestycyjnego Intel Capital, uznanych ekspertów branżowych oraz klientów i partnerów firmy Intel z całego świata. Niektóre z opisanych inwestycji podjęto w ramach nowego programu Intel Capital dotyczącego sportu i zdrowia. Dzięki wydajnym systemom obliczeniowym Intela każdy aspekt związany ze sportem i aktywnością fizyczną można obecnie zarejestrować w postaci danych, zmierzyć i przesłać do odbiorców niemal w czasie rzeczywistym, rozbudowując ustawicznie środowisko przetwarzania w chmurze. Poinformowano także o utworzeniu nowej organizacji, Intel Sports Group, która będzie się zajmowała nawiązywaniem współpracy z administratorami najważniejszych rozgrywek ligowych w celu wykorzystania technologii Intel do opracowania zupełnie nowych form odbioru widowisk sportowych przez kibiców. Przedsiębiorstwa wchodzące już od pewnego czasu w skład portfela inwestycyjnego Intel Capital wykorzystały tegoroczną konferencję do zaprezentowania nowych produktów. Firma Altia Systems zademonstrowała rozwiązanie PanaCast 3D Virtual Reality Kit, które pozwala rejestrować filmy 3D w rozdzielczości 4K z funkcją łączenia obrazów w czasie rzeczywistym w urządzeniu. Prowadzone przez jednego z najmłodszych przedsiębiorców na świecie Braigo Labs zaprezentowało nową aplikację na smartfony z systemem iOS, przeznaczoną dla osób niedowidzących, oferującą funkcje rozpoznawania obrazu i przekształcania go w tekst, a także zamiany tekstu na mowę. Źródło: Intel
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-2