reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGO System Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2016

VIGO System w kolejnym projekcie Horyzont 2020

WaterSpy to czwarty już projekt realizowany przez VIGO System w ramach programu Horyzont 2020, czyli największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w UE.

- W projekcie WaterSpy wraz z partnerami z Włoch, Szwajcarii, Grecji, Austrii oraz Niemiec będziemy pracować nad stworzeniem przenośnego urządzenia, które pozwoli na monitoring jakości wody przy zastosowaniu widma podczerwieni w zakresie 6-10 μm – poinformowała firma w komunikacie. Rozwiązanie to opiera się głównie na wykorzystaniu zaawansowanych przestrajalnych kwantowych laserów kaskadowych (QCL) oraz szybkich i czułych fotodetektorów (produkowanych w VIGO System SA). Dzięki tej metodzie możliwe będzie badanie właściwości biochemicznych próbek bezpośrednio w postaci ciekłej lub stałej. Zadaniem VIGO będzie opracowanie detektora podczerwieni zintegrowanego ze światłowodem, elektroniką wzmacniającą i towarzyszącą. Koordynatorem badań jest CY.R.I.C Cyprus Research and Innovation Center Ltd. Koszt przedsięwzięcia mającego trwać 3 lata to 4 133 301,25 EUR (z czego 3 049 206,74 EUR to wkład UE). VIGO rozpoczęło prace nad projektem w listopadzie tego roku.
  • MIRHAB, polegający na opracowaniu pilotażowej linii produkcyjnej do obsługi rosnących potrzeb europejskiego przemysłu w dziedzinie analizatorów mikro-sensorowych. Celem projektu jest zapewnienie niezawodnych dostaw komponentów fotonicznych średniej podczerwieni (MIR) oraz zmniejszenie kosztów inwestycji w celu ich uzyskania;
  • CHEQUERS, którego celem jest wyprodukowanie urządzenia umożliwiającego identyfikację śladowych ilości materiałów wybuchowych, przeznaczonego do wykorzystania przez policję i inne służby mundurowe przy analizie miejsc po wybuchu lub miejsc, w których były tworzone materiały wybuchowe;
  • MIREGAS, zakładający stworzenie przyrządu pozwalającego na wykrywanie i identyfikację gazów za pomocą średniofalowych źródeł podczerwieni (przede wszystkim wykrywanie gazów w przemyśle oraz monitoring i analiza środowiska naturalnego).
reklama
August 03 2020 19:13 V18.8.0-2