reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 października 2009

Apator obniży prognozy na 2009

Parkiet poinformował, iż Apator, producent aparatury pomiarowej i łącznikowej, w najbliższym czasie przytnie tegoroczne prognozy finansowe.
Aktualne prognozy to 40 mln zł zysku netto i 380 mln zł obrotu. Jak informowaliśmy a evertiq, po I półroczu zysk netto Apatpra to 9 mln zł a obroty 176 mln zł.

Parkiet cytuje Janusza Niedźwieckiego, Prezesa Apator SA: ‘Korektę opublikujemy prawdopodobnie w trzecim tygodniu października. O konkretach trudno mi dziś mówić, gdyż nad szczegółami wciąż pracujemy. […]To, że rozminęliśmy się z budżetem, ma mniejszy związek ze spowolnieniem gospodarczym i przesunięciem realizacji części umów w czasie. Główną przyczyną gorszych wyników jest rozliczenie wcześniej zawartych transakcji opcyjnych. Ich negatywny wpływ zniknie całkowicie w sierpniu przyszłego roku. Niemniej już od wyników za III kwartał tego roku znaczenie opcji będzie symboliczne’.

Dom Maklerski PKO BP opublikował w ostatnim czasie prognozy dla Apatora, które mówią o zysku netto na poziomie 30 mln zł i jego wzroście w roku 2010 do poziomu 44.3 mln zł. Obroty w roku 2010 mają ukształtować się na poziomie 395 mln zł. Prezes Niedźwiecki w rozmowie z Parkietem potwierdza, iż rok 2010 przyniesie istotna poprawę wyników. W przyszłym roku spodziewane jest między innymi podpisanie kilku istotnych umów na rynkach azjatyckich (o największej z nich informowaliśmy na łamach evertiq).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2