reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2016

Amica zainteresowana kolejnymi akwizycjami

Polski producent AGD może wydać na ten cel około 30 mln EUR w ciągu kilku najbliższych lat.
W wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Kocikowski, wiceprezes Amiki ds. finansowych, stwierdza, że firma jest zainteresowana kolejnymi akwizycjami, zarówno jeśli chodzi o firmy dystrybucyjne, jak i produkcyjne. - Myślimy nie tylko o zakupie kolejnych efektywnych firm dystrybucyjnych, jak brytyjskie CDA, ale również o zakupie aktywów produkcyjnych, zwłaszcza jeśli chodzi o lodówki i – w drugiej kolejności – okapy. Myślę, że do przejęcia mogłoby dojść w najbliższych kwartałach – powiedział Kocikowski.

Wojciech Kocikowski podkreślił poprawę sprzedaży na Wschodzie. Po ubiegłorocznych spadkach, rynek odreagował i w tym roku Amica może zanotować tam nawet 10% wzrost obrotów. Sprzedaż w Europie Zachodniej w I półroczu stanowiła już ponad 40 proc. całkowitych przychodów Grupy Amica (447 mln zł). Firma widzi wciaż duże perspektywy wzrostu na rynku niemieckim (w pierwszym półroczu obroty wzrosły o 14%), natomiast w Wielkiej Brytanii widać negatywne skutki Brexitu.

Amica na inwestycje w bieżącym roku zamierza przeznaczyć 70-80 mln zł. Przyszłoroczny CAPEX może mieć wartość ok. 70 mln zł. - Główne projekty, które realizujemy, to budowa magazynu wysokiego składowania, zwiększenie mocy produkcyjnych do 1,8 mln sztuk (z 1,3 mln obecnie) i rozszerzenie portfolio produktowego o nową linię sprzętu grzejnego – poinformował wiceprezes.

Źródło: P & L

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1