reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2016

Kolejny etap rozwoju współpracy pomiędzy Delphi i AGH

Delphi Poland i Akademia Górniczo-Hutnicza podpisały umowę dotyczącą współpracy badawczo-rozwojowej. W Centrum Energetyki AGH powstały też laboratoria Delphi Automotive.
W czwartek, 27 października, Delphi Poland SA i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisały umowę mającą na celu stworzenie platformy dla współpracy pomiędzy środowiskiem biznesu a uczelnią oraz wymiany wzajemnych doświadczeń, wiedzy i potencjału obu stron.

Umowa dotyczy współpracy badawczo-rozwojowej w latach 2016-2019 w zakresie systemów zaawansowanego bezpieczeństwa, obejmujących technologie takie jak: inteligentny sposób rozpoznawania statycznych i ruchomych obiektów wokół pojazdu, komunikację pomiędzy samochodami i infrastrukturą (tzw. systemy V2V, V2I) i systemy autonomicznej jazdy. W wyniku porozumienia, w Centrum Energetyki AGH powstały laboratoria Delphi Automotive, w których studenci AGH prowadzą w/w badania.

Jest to kolejny etap rozwoju współpracy pomiędzy Delphi w Krakowie z kluczowymi uczelniami technicznymi, a jednocześnie dla ich najlepszych studentów i absolwentów możliwość zdobycia doświadczenia w dynamicznie zmieniającej się branży motoryzacyjnej - a poprzez to wpływ na technologie dla samochodów przyszłości. Od 16 lat wielu ze studentów i absolwentów AGH rozpoczęło swoją przygodę z branżą motoryzacyjną w krakowskim Centrum Technicznym Delphi - a potem zostali w naszej firmie na całe lata – podkreśla firma w komunikacie.

Źródło: Delphi

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1