reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 października 2008

Citigroup obniża prognozę światowej produkcji PC

Jak podaje Taipei Times, Citigroup obniżyło wczoraj swoja prognozę wzrostu światowej produkcji PC w roku 2008 z 15% do 13%. Powodem jest światowe spowolnienie gospodarze.
produkcji PC w roku 2008 z 15% do 13%. Powodem jest światowe spowolnienie gospodarze.
Co więcej, Citigroup drastycznie obniżył również prognozę na rok 2009. Wcześniej przewidywał wzrost w przedziale 10-12%, obecnie prognozuje jedynie 5%. Richard Gardner, analityk Citigroup Global Markets stwierdził: ‘Największego spowolnienia rynku spodziewamy się w Europie gdzie, ze względu na umocnienie się dolara, kilku amerykańskich dostawców podniosło niedawno ceny’.
W efekcie, Citigroup obcięło również prognozy zysków dla takich firm jak Dell, Hewlett-Packard, IBM czy JAVA na okres od drugiego półrocza 2008, aż do końca 2010 roku. W ostatnim miesiącu Prezes Compal Electronics, Ray Chen, obniżył tegoroczną prognozę wielkości produkcji z 32 mln sztuk do poziomu 28-29 mln sztuk. To samo uczyniła Quanta, redukując wcześniejsze zapowiedzi z 40 do 38 mln sztuk. Quanta to największy kontraktowy producent laptopów, Compall zajmuje w tym rankingu drugie miejsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2