reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Nauka | 19 października 2016

Politechnika Lubelska i Kongsberg nawiązują współpracę

Politechnika Lubelska oraz norweski koncern motoryzacyjny Kongsberg Automotive Pruszków rozpoczynają współpracę naukowo-dydaktyczną.
Oficjalne porozumienie między lubelską uczelnią a koncernem zostało podpisane przez rektora Politechniki Lubelskiej prof. Piotra Kacejko i dyrektora generalnego Kongsberg Automotive Pruszków Krzysztofa Hauka 17 października 2016 r.
Dzięki porozumieniu studenci będą mogli odbyć staże i praktyki w oddziale firmy w Pruszkowie pod Warszawą. Ponadto firma deklaruje pomoc we wdrażaniu prac naukowo-badawczych.

W planach jest też przeprowadzenie wspólnego projektu badawczo-rozwojowego łączącego siły naukowców z Politechniki Lubelskiej i inżynierów Kongsberg Automotive.

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Zajmuje się produkcją akcesoriów i wyposażenia aut dla takich marek jak volvo, bmw czy land rover. W Polsce Kongsberg Automotive działa od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie blisko 1500 pracowników.

Źródło: Politechnika Lubelska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1