reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 października 2016

Tesla i Panasonic chcą rozszerzyć współpracę

Firmy od dawna są partnerami jeśli chodzi o produkcję akumulatorów, ale zamierzają podjąć także współpracę w zakresie pozyskiwania energii słonecznej.
W ostatni weekend Tesla i Panasonic poinformowały o podpisaniu niewiążącego listu intencyjnego dotyczącego kooperacji w branży energii odnawialnej. Warunkiem podjęcia współpracy jest przejęcie przez Teslę firmy SolarCity.

W ramach umowy Panasonic ma od 2017 roku produkować moduły i ogniwa słoneczne w swojej fabryce w Buffalo, w stanie Nowy Jork. Warunki finansowe porozumienia nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Tesla i Panasonic współpracują już w zakresie produkcji samochodów elektrycznych oraz magazynowania energii. Japoński koncern zainwestował w gigafabrykę Tesla Motors (Nevada, USA), w której będą wytwarzane akumulatory litowo-jonowe do samochodów elektrycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2