reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Rynki | 19 października 2016

Gartner: sprzedaż drukarek 3D w górę o ponad 100%

Według prognoz firmy analitycznej Gartner w 2016 roku sprzedaż drukarek 3D na świecie wzrośnie o 108 procent.
W 2015 roku na świecie sprzedano 219 168 drukarek 3D, w tym roku ta liczba ma wynieść 455 772, a w roku 2020 nabywców ma znaleźć aż 6,7 mln sztuk tych urządzeń.

Druk 3D przestaje być zatem rynkiem niszowym i przechodzi właśnie do głównego nurtu, zyskując zainteresowanie zarówno użytkowników prywatnych, jaki i firm – uważa Pete Basiliere z firmy Gartner. - Ewolucja sprzętu i oprogramowania oraz szybko rosnąca liczba różnorodnych materiałów do druku wpływa na wzrost sprzedaży drukarek i dla konsumentów, i dla przedsiębiorców – dodaje Basiliere.

Druk 3D jest coraz używany coraz powszechniej. Analitycy Gartnera szacują, że do 2020 roku aż 65% producentów będzie wykorzystywało technologię druku 3D. Pod względem geograficznym w ciągu najbliższych lat druk 3D najszybciej będzie się rozwijał w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, ale eksperci Gartnera zwracają także uwagę na region Azji i Pacyfiku oraz na Chiny, gdzie technologie druku addytywnego będą zdobywały coraz większą popularność.

- Na wzrost rynku drukarek 3D w cenie do 2,5 tys. USD mają przede wszystkim zakupy dokonywane przez instytucje edukacyjne oraz przedsiębiorstwa inżynieryjne, marketingowe i działy kreatywne – stwierdza Basiliere. Drukarek 3D używają także uczniowie i studenci, dzięki czemu lepiej przygotowują się do pracy w takich dziedzinach jak inżynieria, produkcja, robotyka czy przemysł kosmiczny.

Właśnie producenci z sektora lotniczego i kosmicznego od lat używają technologii druku 3D do wytwarzania niewielkich serii komponentów oraz do produkcji wielu drobnych a zarazem złożonych elementów. Druk 3D może także przydać się w zbrojeniówce, gdzie produkty mają bardzo długi czas życia i to na drukarkach 3D mogłoby powstawać części zamienne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2