reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 12 października 2016

LUG utworzy zakład produkcyjno-montażowy w Argentynie

Zarząd LUG SA podpisał umowę z lokalnym rządem argentyńskiej prowincji Misiones. W ramach porozumienia LUG utworzy zakład produkcyjny oraz dostarczy prowincji Misiones oprawy oświetleniowe o łącznej wartości blisko 21 mln EUR.

- 11 października 2016 roku zielonogórski producent oświetlenia podpisał istotną umowę, na mocy której wkroczy do prowincji Misiones wraz z technologią LED zmaterializowaną w postaci opraw oświetleniowych marki LUG. Na mocy zawartego porozumienia powstanie zakład produkcyjno-montażowy, wytwarzający oprawy, które oświetlą przestrzeń miejską prowincji Misiones. W pierwszym etapie LUG dostarczy opraw oświetleniowych o wartości około 5,6 mln euro[i]- poinformowała spółka w komunikacie. [i]- Po Brazylii ruszamy na podbój Argentyny. Od początku zapowiadaliśmy, że Brazylia jest tylko początkiem naszej ekspansji w Ameryce Południowej, dlatego podpisana umowa wpisuje się w obrany przez nas kierunek rozwoju. Jako pierwsi wprowadzimy technologię LED do prowincji Misiones i wraz z lokalnymi władzami podniesiemy poziom zaawansowania technologicznego oświetlenia prowincji – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu. Zgodnie z porozumieniem, strony zobowiązały się wzajemnie wspierać, czego wyrazem jest wzajemna wyłączność na producję, montaż i rozwój technologii LED na terenie prowicji Misiones. Już 3 miesiące po uruchomieniu nowej fabryki, LUG dostarczy pierwszą partię opraw oświetleniowych powstałych w nowym zakładzie, którego budowa i organizacja przewidziana jest na okres 15 miesięcy.
- Różnice kulturowe oraz odmienna praktyka biznesowa pomiędzy Polską i Argentyną sprawiły, że umowa w wielu technicznych aspektach będzie doprecyzowywana w oparciu o pojedyncze umowy. Jednakże już dziś jestem przekonany o ogromnym potencjale w ramach długofalowej współpracy – zapewnia Ryszard Wtorkowski.
Perspektywa kooperacji LUG z prowincją rozciąga się na co najmniej trzy kolejne lata. Jeśli pierwszy etap porozumienia zostanie pozytywnie zrealizowany, lokalny Rząd Prowincji dokona zakupu kolejnej partii opraw oświetleniowych o wartości około 15 mln euro. LUG będzie realizował wskazaną umowę w oparciu o spółkę LUG Argentina, która powstanie na mocy współpracy z argentyńskim partnerem. Obecne trwa skomplikowana procedura rejestracji nowego podmiotu. - Realizacja niniejszej umowy rozłoży się w czasie, podobnie jak w przypadku wszystkich projektów inwestycyjnych na dostawę oświetlenia w naszym segmencie. Ten czas będzie jednak świetną okazją do poszerzenia możliwości biznesowych. Wykorzystamy go na dalszą ekspansję w Argentynie i na terenie całej Ameryki Południowej – podsumowuje Ryszard Wtorkowski. LUG intensywnie rozwija się nie tylko na rynkach zagranicznych, ale także pogłębia swoją obecność na rynku krajowym. Od wielu miesięcy LUG poruszą się w trendzie wzrostowym przychodów ze sprzedaży. W raporcie miesięcznym za wrzesień br. LUG wskazał na dodatnią dynamikę przychodów zrealizowaną na bazie przychodów ze sprzedaży krajowej - podała spółka w komunikacie.
Załaduj więcej newsów
December 03 2019 22:29 V14.8.2-1