reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 12 października 2016

LUG utworzy zakład produkcyjno-montażowy w Argentynie

Zarząd LUG SA podpisał umowę z lokalnym rządem argentyńskiej prowincji Misiones. W ramach porozumienia LUG utworzy zakład produkcyjny oraz dostarczy prowincji Misiones oprawy oświetleniowe o łącznej wartości blisko 21 mln EUR.
- 11 października 2016 roku zielonogórski producent oświetlenia podpisał istotną umowę, na mocy której wkroczy do prowincji Misiones wraz z technologią LED zmaterializowaną w postaci opraw oświetleniowych marki LUG. Na mocy zawartego porozumienia powstanie zakład produkcyjno-montażowy, wytwarzający oprawy, które oświetlą przestrzeń miejską prowincji Misiones. W pierwszym etapie LUG dostarczy opraw oświetleniowych o wartości około 5,6 mln euro[i]- poinformowała spółka w komunikacie.

[i]- Po Brazylii ruszamy na podbój Argentyny. Od początku zapowiadaliśmy, że Brazylia jest tylko początkiem naszej ekspansji w Ameryce Południowej, dlatego podpisana umowa wpisuje się w obrany przez nas kierunek rozwoju. Jako pierwsi wprowadzimy technologię LED do prowincji Misiones i wraz z lokalnymi władzami podniesiemy poziom zaawansowania technologicznego oświetlenia prowincji –
komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu.

Zgodnie z porozumieniem, strony zobowiązały się wzajemnie wspierać, czego wyrazem jest wzajemna wyłączność na producję, montaż i rozwój technologii LED na terenie prowicji Misiones. Już 3 miesiące po uruchomieniu nowej fabryki, LUG dostarczy pierwszą partię opraw oświetleniowych powstałych w nowym zakładzie, którego budowa i organizacja przewidziana jest na okres 15 miesięcy.

- Różnice kulturowe oraz odmienna praktyka biznesowa pomiędzy Polską i Argentyną sprawiły, że umowa w wielu technicznych aspektach będzie doprecyzowywana w oparciu o pojedyncze umowy. Jednakże już dziś jestem przekonany o ogromnym potencjale w ramach długofalowej współpracy – zapewnia Ryszard Wtorkowski.
Perspektywa kooperacji LUG z prowincją rozciąga się na co najmniej trzy kolejne lata. Jeśli pierwszy etap porozumienia zostanie pozytywnie zrealizowany, lokalny Rząd Prowincji dokona zakupu kolejnej partii opraw oświetleniowych o wartości około 15 mln euro.

LUG będzie realizował wskazaną umowę w oparciu o spółkę LUG Argentina, która powstanie na mocy współpracy z argentyńskim partnerem. Obecne trwa skomplikowana procedura rejestracji nowego podmiotu. - Realizacja niniejszej umowy rozłoży się w czasie, podobnie jak w przypadku wszystkich projektów inwestycyjnych na dostawę oświetlenia w naszym segmencie. Ten czas będzie jednak świetną okazją do poszerzenia możliwości biznesowych. Wykorzystamy go na dalszą ekspansję w Argentynie i na terenie całej Ameryki Południowej – podsumowuje Ryszard Wtorkowski.

LUG intensywnie rozwija się nie tylko na rynkach zagranicznych, ale także pogłębia swoją obecność na rynku krajowym. Od wielu miesięcy LUG poruszą się w trendzie wzrostowym przychodów ze sprzedaży. W raporcie miesięcznym za wrzesień br. LUG wskazał na dodatnią dynamikę przychodów zrealizowaną na bazie przychodów ze sprzedaży krajowej - podała spółka w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1