reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TechniSat Przemysł elektroniczny | 10 października 2016

TechniSat uruchamia usługi EMS w Polsce

Zarząd Grupy TechniSat podjął decyzję o rozwoju działu usług montażu elektronicznego w zakładzie w Siemianicach.
– Wszystko zaczęło się od sprzedaży sektora automotive Grupie Preh Car Connect, w połowie bieżącego roku. Zarząd Grupy TechniSat zadecydował, że po tej zmianie będziemy rozwijać dział EMS – od koncepcji po wyrób gotowy, a w szczególności usługi montażu SMT i THT dla zewnętrznych klientów. Ma to zapewnić Grupie TechniSat rozszerzenie portfolio oferowanych usług – wyjaśnia Łukasz Żak, manager sprzedaży TechniSat Digital Sp. z o.o..

Sprzedaż biznesu motoryzacyjnego chińsko/niemieckiemu nabywcy spowodowała także uwolnienie części mocy produkcyjnych. Biorąc pod uwagę fakt, iż mówimy o zakładzie zatrudniającym ponad 650 osób, na rynku polskim pojawia się spory konkurent. Grupa TechniSat od lat produkuje na własne potrzeby, a jej polski oddział, to największy zakład w całej Grupie TechniSat, z wieloletnim doświadczeniem w produkcji elektroniki. Firma w pierwszej kolejności będzie szukać odbiorców w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Wszystko już jest gotowe, przygotowujemy pierwsze wyceny i niedługo ruszamy z produkcją nowych projektów – zapowiada Łukasz Żak.

TechniSat Digital Sp. z o.o. będzie korzystał z istniejącego zaplecza, ale w zanadrzu ma sporo pomysłów na rozwój. Szczegóły planów firmy są na razie poufne, niemniej jednak w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się ciekawych zapowiedzi. – Jednym z plusów sprzedaży sektora automotive było dokapitalizowanie firmy. Zyskaliśmy swobodę finansową, która pozwala nam na rozwój firmy i planowanie inwestycji. Realizujemy już działania, związane z rozwojem biznesu EMS, a o kolejnych inwestycjach będziemy informowali w odpowiednim czasie – mówi Żak.Aktualnie wiadomo z całą pewnością, że Grupa TechniSat będzie rozwijała dział badań i rozwoju w Dreźnie, w Niemczech. Po sprzedaży sektora automotive pozostała grupa 70 pracowników, którzy pracują nad modernizacją i rozwojem urządzeń produkowanych przez Grupę TechniSat. Firma zamierza zatrudniać nowe osoby, które będą także pracować dla działu usług EMS. Logicznym krokiem byłaby zatem rozbudowa takiego zespołu również w Polsce.

TechniSat Digital Sp. z o.o. obchodzi w tym roku 10-lecie działalności w Polsce. Rocznica ta zbiegła się ze zmianą logo firmy oraz szaty graficznej oferowanych produktów.

fot. © TechniSat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1