reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© everythingpossible dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 października 2016

IBM: 200 mln USD na IoT w Europie

Firma IBM poinformowała o inwestycji 200 mln USD w centrum Watson Internet of Things (IoT) w Monachium.
Centrum będzie wspierać zastosowanie internetu rzeczy w obszarach blockchain oraz bezpieczeństwa i analizy danych dostarczanych z miliardów sensorów umieszczonych w maszynach, autach i dronach.

Firma przeznaczy ponad 200 mln USD na projekty realizowane w Monachium w ramach całościowego zaangażowania IBM w IoT o łącznej wartości 3 mld USD. Jedna z największych inwestycji IBM w Europie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, którzy chcą transformować swoje działania w oparciu o internet rzeczy i sztuczną inteligencję. Liczba klientów, wykorzystujących rozwiązania i usługi IBM Watson IoT, wzrosła z 4 tysięcy, 8 miesięcy temu do 6 tysięcy obecnie – pisze firma w komunikacie.

Pierwsze kognitywne kolaboratoria IoT (z ang. Collaboratories) dla klientów i partnerów

W monachijskim centrum IBM Watson IoT zostaną otwarte pierwsze kognitywne kolaboratoria IoT – laboratoria branżowe, w których klienci oraz partnerzy będą mogli w praktyce testować różne rozwiązania, mając do dyspozycji zaplecze naukowe liczące 1000 pracowników: badaczy, inżynierów, programistów oraz ekspertów branżowych.

Schaeffler, Aerialtronics i Szpital Uniwersytetu Thomasa Jeffersona współpracują z IBM Watson IoT

Schaeffler, niemiecki potentat przemysłowy oraz jeden z wiodących światowych dostawców do sektora motoryzacyjnego i przemysłowego, podpisuje wieloletnią umowę strategicznego partnerstwa z IBM. Ma ona przyspieszyć cyfrową transformację wszystkich działań firmy i rozwiązań dla jej klientów, przy użyciu kognitywnej technologii Watson oraz analizy wyników pobieranych z instalowanych w wielu urządzeniach sensorów.Aerialtronics, holenderska firma zajmująca się projektowaniem i produkowaniem bezzałogowych systemów latających dla przemysłu, poinformowała o pierwszym projekcie komercyjnych dronów wyposażonych w kognitywne technologie Watson IoT działających w chmurze IBM. Pojazdy Aerialtronics świadczą usługi w różnych obszarach, od monitoringu ruchu ulicznego, do kontroli turbin wiatrowych, platform wiertniczych oraz optymalizacji działania wież telefonii komórkowych. Przykładowo, zamiast wspinania się na wieże w celu pobrania danych, technicy dokonujący przeglądu będą mogli użyć drona firmy Aerialtronics i poprzez kamery o wysokiej rozdzielczości i analitykę Watson Visual Recognition, zyskać natychmiastowy dostęp do 360 stopniowego widoku o wysokiej rozdzielczości.

Z kolei Szpital Uniwersytetu Thomasa Jeffersona współpracuje z IBM nad projektem uruchomienia kognitywnych sal szpitalnych. Pacjenci zyskają nowe możliwości rozmowy i interakcji. Sale zostaną wyposażone w głośniki połączone z systemem Watson IoT. Pacjenci będą mogli sterować światłem i żaluzjami okiennymi, zadawać pytania o udogodnienia szpitalne, a nawet uzyskać ogólne informacje na temat swojego lekarza.

W nowej ofercie IBM Watson IoT znajdą się również następujące usługi: Watson IoT dla Blockchain, oraz nowy zestaw rozwiązań i usług z zakresu bezpieczeństwa IoT, pomagający firmom aktywnie identyfikować potencjalne ryzyka i zabezpieczać urządzenia przed uszkodzeniem. Dodatkowo, w internecie rzeczy będzie wykorzystywany Interfejs Naturalnego Języka: nowa oferta, która umożliwi klientom używać platformy Watson IoT, aby rozwijać interfejsy głosowe dla klientów. Przykładem może być Local Motors używający Interfejsu Naturalnego Języka Watsona dla Olli – jednego z pierwszych samosterujących pojazdów, zdolnego do interakcji z pasażerami w naturalnym języku. Dla programistów przygotowano Kognitywny Podręcznik IoT: zawierający zalecenia, kody i przykłady najlepszych praktyk rozwiązywania kognitywnych zadań IoT z użyciem interfejsów Programowania Aplikacji Języka Naturalnego.

Źródło: IBM

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2