reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filmfoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 września 2016

Lenovo zwalnia w Motoroli

Firma Lenovo, która w 2014 roku przejęła Motorolę, poinformowała, że zamierza zwolnić setki pracowników.
Lenovo zamierza zwolnić mniej niż 2% z 55 000 pracowników firmy na świecie, czyli redukcje etatów mogą dotknąć do 1 100 osób. Firma nie podała dokładnej liczby zwalnianych osób ani lokalizacji, w których będą przeprowadzane cięcia. Lenovo tłumaczy, że jest to kolejny krok w procesie integracji biznesu smartfonów Motoroli w ramach chińskiego koncernu.

- Firma dokonuje również zmian w innych obszarach działalności, w ramach starań by poprawić zarządzanie kosztami, zwiększyć wydajność oraz zyski. Chociaż takie działalnia nigdy nie są łatwe, są one niezbędną częścią wysiłków mających na celu zapewnienie długoterminowego wzrostu rentowności we wszystkich naszych biznesach – czytamy w komunikacie Lenovo.

Można się spodziewać,że redukcje mocno dotkną centrali firmy w Chicago. Lenovo informuje, że pomimo zwolnień, zamierza utrzymać kwaterę główną Motorola Mobility w Chicago oraz podkreśla istotną rolę tamtejszego centrum badawczo-rozwojowego. Moto Chicago zyskało status głównej siedziby w 2014 roku, po przenosinach z Libertyville. W marcu tego roku w oddziale pracowało około 1600 osób.

Źródło: Chicago Tribune, TechCrunch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2