reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 września 2016

Nowa fabryka akumulatorów w Gliwicach ruszy w październiku

W pierwszej połowie października firma Johnson Matthey Battery Systems uruchomi w Gliwicach nową fabrykę oraz centrum badawczo-rozwojowe.
Do użytku zostaną oddane nowoczesne hale produkcyjne, magazynowe, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni 12,5 tys. m kw., zlokalizowane na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W dalszej perspektywie firma planuje rozbudowę o kolejne 7,5 tys. m kw. Koncern zatrudnia w Gliwicach około 750 osób.

Zakład w Gliwicach powstał w odpowiedzi na rosnący popyt na produkty firmy. W polskiej siedzibie będzie także rozwijany dział badawczo-rozwojowy. Początkowo będzie w nim pracowało 15 osób, później planowane jest powiększanie zespołu. Manager gliwickiego zakładu Johnson Matthey Battery Systems, Maciej Nawrocki, informuje również, że firma jest zainteresowana współpracą ze śląskimi uczelniami technicznymi.

Jak podkreśla Maciej Nawrocki, Johnson Matthey Battery Systems zamierza rozszerzać portfolio wytwarzanych w Gliwicach baterii i planuje projektowanie oraz produkcję baterii o kilkukrotnie większej pojemności niż oferowane dotychczas.

Johnson Matthey Battery Systems zainwestował w Gliwicach w 1999 roku, najpierw jako MAZ, a następnie pod nazwą Axeon (do 2012 roku). Firma specjalizuje się w produkcji zestawów akumulatorowych dla przemysłu samochodowego. Wyroby z gliwickiej firmy znajdują zastosowanie w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, ale mogą być także wykorzystywane jako przenośne źródła energii, np. u urządzeniach medycznych, elektronarzędziach, skuterach i rowerach elektrycznych.

Źródło: wnp.pl, UM Gliwice

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2