reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Materialise Przemysł elektroniczny | 28 września 2016

Fabryka druku 3D w Bielanach Wrocławskich ma ruszyć w maju 2017 roku

Firma Materialise dwa miesiące temu zapowiedziała budowę fabryki druku 3D. Inwestycja ruszy już w tym roku, a jej koszt to kilkadziesiąt milionów złotych.
W Bielanach Wrocławskich już w tym roku zacznie się budowa fabryki belgijskiej firmy Materialise - światowego lidera usług druku 3D. Będzie to jeden z największych na świecie zakładów produkujących w technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych (SLS), czyli druku 3D.

Fabryka ma zacząć działać w maju 2017 roku. W ramach inwestycji w Bielanach Wrocławskich Materialise stworzy również centrum badawczo-rozwojowe, w którym prace znajdzie wyspecjalizowana kadra inżynierów i programistów. W pierwszym etapie projektu zatrudnienie znajdzie tam około 50 osób.

Materialise realizuje zamówienia m.in. dla sektora medycznego, elektrycznego czy lotniczego, a także motoryzacji i AGD. Firma tworzy wierne kopie np. serc noworodków, które wymagają ingerencji chirurgicznej. Na swoim koncie ma także druk repliki mumii Tutenchamona, czy unikalny żyrandol wydrukowany na zlecenie Angeliny Jolie i Brada Pita.Źródło: PAIiIZ, fot. © Materialise

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2