reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Huawei Przemysł elektroniczny | 27 września 2016

Flex wyprodukuje dla Huawei w Indiach

Chiński gigant Huawei Technologies w przyszłym miesiącu uruchomi produkcję smartfonów w Indiach. Montażem zajmie się Flex.
Huawei poinformowało, że produkcja będzie zlokalizowana w zakładzie Flextronincs International w mieście Chennai, położonym w południowej części Indii. Smartfony mają pojawić się na rynku już w październiku, firma zamierza wyprodukować 3 mln sztuk urządzeń do końca 2017 roku. Huawei chce także rozwinąć w Indiach serwis oraz sieć sprzedaży.

Indie są najszybciej rosnącym rynkiem smartfonów na świecie. Szacuje się, że liczba użytkowników smartfonów w Indiach osiągnie 990 mln do 2020 roku.

Indie zyskują na atrakcyjności wśród producentów, na co wpływ ma m.in. stagnacja w Chinach. Także rząd zachęca przedsiębiorców do uruchamiania produkcji w Indiach, m.in. w ramach programu „Make in India. Ale jak na razie nie wszystko działa sprawnie. - Baza dostawców w Indiach nie jest jeszcze tak silna, jak w Chinach. Wiele komponentów wciąż trzeba sprowadzać z Chin, dotyczy to np. baterii, czy wyświetlaczy. Jestem jednak przekonany, że wraz z rozwojem rynku, produkcja w Indiach ruszy na dobre – komentuje Anshul Gupta, dyrektor badań w firmie Gartner.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2