reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© batman2000 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 września 2016

LG Chem: 7 bln KRW ze sprzedaży akumulatorów do 2020 roku

Południowokoreański producent stawia sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w sprzedaży akumulatorów do aut elektrycznych. Polski zakład ma w tym odegrać ważną rolę.
Firma LG Chem poinformowała w niedzielę, że wartość sprzedaży akumulatorów firmy na światowym rynku ma w 2020 roku osiągnąć 7 bln KRW czyli około 6,4 mld USD. Biorąc pod uwagę, że szacunki dotyczące obrotów LG Chem w bieżącym roku zakładają kwotę 1,2 bln KRW, oznaczałoby to niemal sześciokrotny wzrost w ciągu czterech lat.

Ważną rolę w realizacji zamierzeń LG Chem ma odegrać polski zakład firmy, którego budowę LG Chem zapowiedział wcześniej w tym roku. Wrocławska fabryka będzie obsługiwać rosnący popyt na akumulatory w Europie. Inwestycja ma ruszyć w ciągu roku. Nowy zakład będzie czwartym obiektem LG Chem tego typu, po fabrykach w Ochang (Korea), Nanjing (Chiny) i w stanie Michigan (USA).

- Około 90% aut elektrycznych sprzedawanych jest w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie – powiedział rzecznik LG Chem. – Firma znajdzie się w korzystnej pozycji, by dominować na światowych rynkach, poprzez budowę fabryk w tych trzech regionach.

Podstawą tych ambitnych planów jest także rozwój globalnego rynku akumulatorów, wraz z pojawianiem się w sprzedaży drugiej generacji samochodów elektrycznych, które mogą przejechać ponad 300 km na jednym ładowaniu. Eksperci BofA Merrill Lynch Global Research oceniają, że wartość światowego rynku samochodów elektrycznych wzrośnie z 11 mld USD w 2015 roku do 32 mld USD w roku 2020.

Źródło: koreajoongangdaily.joins.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2