reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Wiązki | 23 września 2016

AQ Group AB przejmuje Gerdins Industrial System AB

AQ Group AB podpisała umowę przejęcia 100% udziałów w Gerdins Industrial System AB, do którego należy m.in. Gerdins Cable Systems sp. z o.o.
Transakcja kupna jest konsekwencją podpisanego przez firmy w sierpniu tego roku listu intencyjnego. Umowa zakłada przejęcie również spółek zależnych: Gerdins Components Västerås AB, Elektroprim AB, Plåxan AB, Gerdins Components AB, Gerdins Cable Systems AB, Gerdins Cable Systems sp. z.o.o oraz Gerdins Nordkomponent AB.

Cena zakupu to 81,5 mln SEK w gotówce (8,53 mln EUR) oraz 260 000 akcji AQ Group. Zamknięcie transakcji planowane jest na 3 października bieżącego roku, po uzyskaniu zgody szwedzkiego urzędu antymonopolowego.

- Celem przejęcia jest powiększenie bazy klientów AQ, rozszerzenie oferty w zakresie obróbki blach oraz wsparcie produkcji wiązek. (...) Po podpisaniu listu intencyjnego, rozmawialiśmy z naszymi największymi klientami i uzyskaliśmy od nich pozytywne opinie na temat przejęcia, które dodatkowo potwierdziły się przy okazji naszych wizyt w zakładach firmy Gerdins – komentuje Claes Mellgren, CEO AQ Group.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1