reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 3M Przemysł elektroniczny | 22 września 2016

25 lat firmy 3M w Polsce

Firma 3M weszła na polski rynek w 1991 roku. Obecnie amerykański gigant zatrudnia w naszym kraju blisko 2,9 tys. osób i współpracuje z ponad 6 tys. rodzimych przedsiębiorstw.
To tylko część faktów, które pokazują jaką drogę od 1991 roku przebyła wraz z wejściem na polski rynek firma 3M. - Przez 25 lat działania 3M w Polsce udało nam się zbudować innowacyjne przedsiębiorstwo, które realnie wpływa na kształt i rozwój gospodarki w kraju. Zainwestowaliśmy tu 500 milionów dolarów, zatrudniamy blisko 3 tysiące osób, w naszej ofercie znajduje się ponad 10 tysięcy produktów. Od początku naszej działalności konsekwentnie wspieramy naszych pracowników i partnerów, priorytetem jest dla nas nauka i innowacje, a silną podstawą – zrównoważony rozwój – o ćwierćwieczu 3M w Polsce mówi Sebastian Arana, dyrektor zarządzający 3M Poland.

3M Poland stawia na region Europy Środkowo-Wschodniej. W przyszłości to właśnie stąd pochodzić ma 70% produkcji eksportowej. Firma posiada 4 ośrodki produkcyjne – dwa we Wrocławiu i po jednym w Janowie koło Grodziska Mazowieckiego i Skomielnej koło Rabki. Centrala 3M mieści się natomiast w Kajetanach pod Warszawą.

3M w Polsce to jednak nie tylko produkcja, ale także dział badań i rozwoju. Powstałe w 2005 roku Centrum R&D we Wrocławiu zatrudnia 60 polskich inżynierów, a wrocławskie Centrum Innowacji od otwarcia w 2013 roku odwiedziło już ponad 5 tysięcy osób - przedsiębiorców, osób publicznych, naukowców i studentów. W 2016 roku firma weszła na polski rynek z kolejną inwestycją – Centrum Usług Wspólnych, obsługującym dziś 52 kraje regionu EMEA.

„Inwestujemy w naukę i innowacje”

Firma 3M każdego roku na działalność badawczo-rozwojową przeznacza 5 do 6 proc. środków finansowych pochodzących ze światowej sprzedaży. Tylko w 2015 roku kwota ta wynosiła 1,763 miliarda dolarów. - Projekty badawczo-rozwojowe to jeden z czynników, które coraz silniej napędzają rozwój polskiej gospodarki. Firmy, które dobrze rozumieją tę funkcję mają większe szanse odnosić rynkowe sukcesy. Wśród nich z pewnością jest 3M Poland, która jako oddział globalnej firmy kreuje wysokie standardy efektywności w zakresie rozwiązań technologicznych i wdrażania innowacji od wielu lat – mówi Andrzej Jacaszek, wiceprezydent Pracodawców RP, wiceprezes ICAN Institute oraz wydawca Harvard Business Review Polska.– Nauka pozostaje tylko nauką do czasu, gdy zaczyna zmieniać otaczający nas świat. Rozwiązywanie najtrudniejszych problemów cywilizacyjnych i kształtowanie przyszłości – to jest właśnie Science Applied To Life. W 2015 roku ponad połowa pomysłów na nowe produkty w Europie Środkowo-Wschodniej wygenerowana została właśnie w Polsce. Plasujemy się tym samym w pierwszej piętnastce pod względem wpływu na rozwój nowych technologii i produktów 3M na świecie – o podejściu 3M do nauki i innowacji mówi Tomasz Duda, Country Technical Manager w 3M Poland.

3M podkreśla także istotną rolę rozwoju kapitału społecznego. - Sukcesem, z którego jesteśmy szczególnie dumni, jest wkład w rozwój społeczny. Działanie firmy od początku jej funkcjonowania w kraju opiera się przede wszystkim na pracownikach urodzonych i wykształconych w Polsce – mówi Sebastian Arana, dyrektor zarządzający 3M Poland.

Podsumowując 25 lat działania firmy w Polsce, 3M przy współpracy z firmą doradczą Deloitte opracowało Raport Wpływu amerykańskiej korporacji na polską gospodarkę. Prezentacja odbyła się 22 września podczas konferencji w Centrum Prasowym PAP.Źródło: © 3M

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1