reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 września 2016

Ericsson zwalnia w Szwecji

Ericsson zamierza zakończyć produkcję we wszystkich pozostałych szwedzkich zakładach. Firma zwolni nawet 3 000 osób.
Zgodnie z poufnymi planami oszczędnościowymi, do których dotarła szwedzka gazeta Svenska Dagbladet, Ericsson zamierza zwolnić 3 000 osób, z których większość pracuje w dziale produktów sieciowych – największym biznesie szwedzkiej firmy. W ten sposób Ericsson, po 140 latach prowadzenia produkcji w Szwecji, zamierza całkowicie ją zakończyć.

Zarząd Ericssona jest w trakcie negocjacji ze związkami zawodowymi.

Szwedzka firma zatrudnia około 800 osób w Borås i około 400 w Kumla. Zakłady w tych miastach zakończą działalność. Redukcje etatów dotkną również pracowników umysłowych, także w działach badawczo-rozwojowych i ostateczna liczba zwalnianych w Szwecji osób sięgnie 3 000.

Poufny raport, o którym pisze szwedzka gazeta, informuje o oszczędnościach w ramach biznesu produktów sieciowych Ericssona. Nie wiadomo natomiast jakie są ewentualne plany dotyczące innych działów firmy – pisze Svenska Dagbladet.

Ericsson skomentował doniesienia gazety w komentarzu, w którym przypomina, że w 2014 roku firma opracowała program restrukturyzacji, który ma doprowadzić do oszczędności na poziomie 9 mld SEK w 2017 roku. Realizacja tego planu wciąż trwa. Kolejne działania dotyczące zmniejszania kosztów operacyjnych (o 4,5 mld SEK) zostały ogłoszone w lipcu 2016 roku. Ericsson informuje, że wprowadzanie oszczędności oznacza zwolnienia pracowników w różnych oddziałach firmy na świecie, także w Szwecji. Jednak jak podkreśla szwedzka spółka, o cięciach etatów zawsze najpierw informowani są pracownicy oraz związki zawodowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1