reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 września 2016

Avnet sprzedaje Technology Solutions do Tech Data

Avnet dostanie za swój dział zajmujący się dystrybucją oprogramowania 2.6 mld USD.
Avnet zawarł umowę sprzedaży działu Technology Solutions do Tech Data Corporation za 2.6 mld USD. Z tej kwoty 2.4 mld USD zostanie wypłacone w gotówce oraz 200 mln USD w postaci akcji Tech Data.

Transakcja pozwoli obu firmom na skupienie się i rozwój w swojej zasadniczej działalności, a w dalszej perspektywie poprawę rentowności przychodów. W komentarzu do transakcji, William Amelio, CEO Avnet zapowiada skupienie się na inwestycjach w obszarach rozwiązań embedded czy IoT.

Avnet Technology Solutions zajmuje się dystrybucją rozwiązań IT w ponad 80 krajach. Zakres świadczonych usług rozciąga się od dystrybucji, przez marketing i szkolenia do obsługi posprzedażowej szerokiego portfolio produktów, od software’u dla centrów danych do rozwiązań chmurowych.

Avnet oraz Tech Data zawarły również umowę o partnerstwie na polu dystrybucji rozwiązań IoT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1