reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 20 września 2016

GlobalFoundries zapowiada technologię 7 nm

Firma GlobalFoundries poinformowała, że zamierza uruchomić masową produkcję chipów wykonanych w technologii 7 nm FinFET na początku 2018 roku.
GlobalFoundries zamierza zatem przeskoczyć z produkcji w 14 nm od razu na 7nm, pomijając proces 10 nm. Według zapowiedzi firmy, już w drugiej połowie 2017 roku ma być gotowa infrastruktura 7 nm, a masowa produkcja ma ruszyć na początku 2018 roku. Obecnie w fabryce Fab 8 w Saratodze (USA) produkowane są już chipy testowe. Właśnie w tym zakładzie GlobalFoundries zamierza przystosować istniejącą już infrastrukturę produkcyjną (14 nm), przeznaczając na ten cel miliardy dolarów.

Dzięki wdrożeniu 7 nm procesu produkcyjnego GlobalFoundries ma dwukrotnie zwiększyć gęstość upakowania tranzystorów oraz podnieść wydajność o 30% w porównaniu do obecnie stosowanej technologii 16/14 nm. W nowym procesie produkcyjnym wykorzystywana jest litografia optyczna, jest on także kompatybilny z litografią EUV (w kluczowych punktach).

Firma podkreśla, że nowa technologia umożliwi produkcję wydajniejszych układów przeznaczonych do nowoczesnych aplikacji, takich jak centra danych, zaawansowane procesory mobilne czy uczenie maszynowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1