reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 września 2016

Amica buduje nowoczesny magazyn

47 metrów wysokości, blisko 6,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni – to najnowsza inwestycja firmy Amica, czyli Magazyn Wysokiego Składowania dla dużego sprzętu AGD.
Jak podkreśla firma w komunikacie, nowy obiekt będzie pierwszym tego typu magazynem w Europie i jednocześnie najwyższą konstrukcją tego typu w Polsce. W pełni zautomatyzowany budynek zmieści około 230 tysięcy urządzeń z kategorii dużego AGD i będzie należał do najnowocześniejszych konstrukcji w Polsce.

Oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję miało miejsce 9 września. Magazyn Wysokiego Składowania powstaje w ramach Centrum Logistycznego Amica. Na łącznej powierzchni 6300 m kw. będzie można zmieścić aż 26 tys. miejsc paletowych na 230 tys. sztuk urządzeń dużego AGD. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu sterowaniu wydajność magazynu wynosić będzie ok. 1600 sztuk układanego sprzętu na godzinę.

- Planujemy, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania już w lipcu 2017 roku. Nie mam wątpliwości, że wspólnie z naszymi partnerami, z którymi od dłuższego czasu pracujemy nad tym projektem, uda nam się zbudować Magazyn Wysokiego Składowania, który będzie unikatowy nie tylko w skali Polski. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy i pozwoli nam ugruntować naszą mocną pozycję na europejskim rynku AGD – powiedział Marcin Bilik, wiceprezes ds. operacyjnych i logistyki w firmie Amica.

W ciągu najbliższego roku na terenie inwestycji zaplanowane jest m.in. wykonanie prac budowlano- instalacyjnych oraz montaż konstrukcji stalowej.

Budowa Magazynu Wysokiego Składowania to kolejny krok do powstania we Wronkach wielkiego Centrum Logistycznego Amica w ramach realizacji Strategii HIT2023. Nowy budynek w znacznym stopniu umożliwi firmie zarówno ograniczenie kosztów przewozu towarów, jak i ich magazynowania. Dodatkowo znacznemu skróceniu ulegnie czas dostawy towaru do klientów – informuje firma.

Źródło: © Amica

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2