reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 września 2016

Sopem rozwija się krakowskiej strefie

Należąca do francuskiej Grupy Somfy - spółka Sopem – rozpoczęła drugi etap inwestycji. W ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia, firma zainwestuje 90 mln PLN oraz utworzy 200 miejsc pracy.
- Przedmiotem inwestycji będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu, poprzez zakup nowych linii do produkcji nowoczesnych napędów i systemów kontroli, dostosowanych do wymogów inteligentnego i proekologicznego budownictwa. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach 117 mln zł oraz utworzyła ponad 300 miejsc pracy. Warto dodać, że zatrudnia przede wszystkim kobiety – poinformował KPT w komunikacie.

Sopem działa od 2014 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach. Jest to drugie zezwolenie wydane tej spółce przez KPT.

Grupa Somfy założona została w 1969 roku w Cluses we Francji. Specjalizuje się w produkcji automatycznych napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram. Somfy ma około 60 przedstawicielstw na 5 kontynentach oraz 8 zakładów produkcyjnych. Firma prowadzi – także w Niepołomicach – działalność badawczo-rozwojową i jest właścicielem ponad 300 patentów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1