reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fideltronik Przemysł elektroniczny | 06 września 2016

Nowa strategia Fideltronik na 30-lecie działalności

Fideltronik w ostatnich tygodniach obchodził swoje 30-lecie. Przy tej okazji ogłosił swoją nową strategię, zapowiadając dalszy rozwój firmy i realizację kolejnych akwizycji.
‘30-lecie działalności jest dla nas momentem odpowiednim do zdefiniowania nowych celów grupy Fideltronik. Naszą dotychczasową strategią było osiągnięcie pozycji lidera na rynku kompleksowych usług dla sektora elektroniki poprzez budowanie długotrwałych relacji z klientami, oferując najwyższą jakość i elastyczność naszych usług. I to udało nam się osiągnać. Chcemy więc pójść o krok dalej i odegrać kluczową rolę w rewolucji przemysłowej 4.0 gdzie nasze działania będą odpowiedzią na nowe trendy i zmiany na rynku. Chcemy aby nowa strategia stała sie dla nas wyzwaniem i ambitnym celem do którego zmierza cała organizacja' mówi Zbigniew Fidelus.

Fideltronik zaczął realizację nowej strategii od rozbudowy swoich własnych zasobów: powierzchni produkcyjnej, parku maszynowego, ale przede wszystkim zatrudnieniania wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Osiągnięcie pozycji wiodącego uczestnika w rewolucji 4.0 wymaga od Fideltronika przygotowania własnej organizacji do wzmocnienia oraz poszerzenia zakresu oferowanych usług, takich jak: projektowanie urządzeń elektronicznych, systemów testujących, automatyzacji procesów oraz przede wszystkim rozwoju oprogramowania.

W tym celu niezbędna jest rozbudowa i rozwój centrów inżynieryjnych w Krakowie, Gdańsku oraz Suchej Beskidzkiej, które już w roku 2020 roku mają zatrudniać przeszło 500 inzynierów. Fideltronik ma ambicje stać się jednym z czołowych pracodawców, tworząc przyjazną atmosferę i warunki pracy, dając możliwość rozwoju oraz podejmowania ambitnych wyzwań.

Jednym z filarów nowej strategii Fideltronik jest również realizacja dalszych przejęć. Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie grupa zainwestowała w krakowską firmę softwareową ANT Solutions, specjalizującą się w kompleksowych rozwiązaniach optymalizujących procesy produkcyjne. ‘Chcemy realizować przejęcia zarowno w Polsce jak i w regionach high-cost. Przejmowane firmy mają stać się przyczółkami dla grupy Fideltronik na nowych rynkach badź też umożliwić zwiększenie swoich zasobów oraz zakresu kompetencji. Na celowniku są między innymi kolejne firmy softwareowe oraz produkcyjne, ale nie zawężamy naszych zainteresowań tylko do tych obszarów’ zapowiada prezes Fideltronik.

Ważnym elementem strategii firmy jest też szeroko zacieśniona współpraca ze startupami, czego przykładem mogą być obecnie wspierane Estimote czy Silvair. Firma pracuje nad rozwinięciem przyjaznego ekosystemu dla start-up’ów.

Rysunek: Zdjęcie z nowej hali Fideltronik w Suchej Beskidzkiej, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.


© Fideltronik

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2