reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 września 2016

Compal pozbywa się fabryki pod Wrocławiem

Tajwański Compal sprzedaje kupiony od Toshiby w październiku 2013 zakład produkcyjny pod Wrocławiem tureckiemu koncernowi Vestel.
Compal Electronics poinformował dziś w nocy, iż sprzedaje swoją spółkę zależną Compal Electronics Europe sp. z o. o., prowadzącą zakład produkcji LCD TV we Wrocławiu. Nabywcą jest turecki koncern Vestel Ticaret A.Ş. Strony ustaliły, iż nie będą podawać szczegółowych warunków transakcji. Transakcja ma być sfinalizowana w 4 kwartale 2016, po uzyskaniu wszelkich zgód administracyjnych.
Toshiba ogłosiła informację o sprzedaży polskiej spółki Toshiba Television Central Europe (TTCE) tajwańskiej firmie Compal Electronics w październiku 2013.


‘Mając na uwadze zmieniające sie otoczenie na rynku europejskim, Compal spodziewa się uzyskać w wyniku transakcji lepszą strukturę kosztów oraz poprawić elastyczność operacyjną’ czytamy w komunikacie firmy.

Compal podkreśla też, iż jego zamiarem jest kontynuacja działań na europejskim rynku. W przyszłości Compal będzie rozszerzał swoją ofertę TV o funkcje IoT oraz Smart TV, celem zaproponowania klientom większej wartości dodanej i poprawy rentowności.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2