reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© milan jurkovic dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 września 2016

EC Engineering wybuduje zakład pod Krakowem

EC Engineering zakończyła prace R&D i aby skomercjalizować wyniki badań, wybuduje zakład w Podłężu koło Niepołomic.
Zakład powstanie na terenach, wchodzących w skład Krakowskiej SSE. Inwestycja pochłonie 8 mln zł i ma być gotowa na jesieni 2017. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie 20 osób, pracujących obecnie w zakładzie przy ul. Cmentarnej w Krakowie, zostanie też utworzonych kilka nowych etatów.

‘Do tej pory nasza linia produkcyjna znajdowała się w Krakowie przy ul. Centralnej, ale w związku z zamierzonym poszerzeniem produkcji zdecydowaliśmy się na przeniesienie do SSE. Planujemy inwestycję w Podłężu koło Niepołomic. Mamy zamiar wybudować tam nowoczesną halę produkcyjną wraz z zapleczem biurowym oraz uruchomić linię produkcyjną’ mówi prezes EC Engineering Ireneusz Łuczak.

EC Engineering zakończyło prace nad opracowaniem konstrukcji nowoczesnych pantografów przeznaczonych dla tramwajów, pociągów i lokomotyw oraz innowacyjnego urządzenia do ładowania autobusów elektrycznych. Nowa inwestycja ma służyć wdrożeniu do produkcji seryjnej opracowanych rozwiązań. Wśród odbiorców nowych produktów krakowska firma wymienia Newag, Pesa, Solaris, Alstom Transport i Bombardier Transportation.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2