reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Rynki | 26 sierpnia 2016

Przyszłość rynku beacon’ów

Handel detaliczny to najczęściej wymieniana aplikacja dla beacon’ów BLE. Jednak to inne zastosowania mają zadecydować o przyszłości rynku.
ABI Research przewiduje, iż rynek beacon’ów osiągnie do roku 2021 poziom 500 mln sztuk rocznie. Jednak, o tak gwałtownym rozwoju rynku zdaniem ABI zadecyduje nie tyle handel detaliczny, co takie aplikacje jak lokalizacja osób, IoT oraz systemy lokalizacyjne Real-time (RTLS).

‘Handel detaliczny według naszych prognoz pozostanie w bliższej perspektywie głównym rynkiem beacon’ów BLE, lecz pozostałe trzy aplikacje będą szybko się rozwijać’ mówi Patrick Connolly, Principal Analyst z ABI Research. ‘Lokalizacja personalna jest największym tego typu segmentem rynku, a jako lidera należy wymienić firmę Tile, już sprzedająca przeszło 6 milionów sztuk rocznie. Z kolei w segmencie RTLS szereg nowych, wysoce dokładnych technologii dla beacon’ów BLE, zaprojektowanych dokładnie dla potrzeb tego rynku, będzie oznaczało bardzo wysokie obniżki kosztów w stosunku do tradycyjnych technologii’.

Z kolei na rynku IoT, ABI Research widzi dużą szansę na rozwój w połączeniu technologii BLE oraz LPWAN, dzięki któremu urządzenia te znajdą szerokie zastosowanie w inteligentnych miastach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2