reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2016

Lenovo częściowo wycofuje się z Chin

Według nieoficjalnych doniesień, czołowa chińska marka częściowo wycofuje zamówienia od chińskich dostawców.
Według DigiTimes, Lenovo w 2H.2016 wycofuje się ze współpracy z chińskimi dostawcami, zwracając się ku Tajwanowi. Celem jest poprawa rentowności firmy, chińscy dostawcy mają bowiem regularne kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej jakości, terminów dostaw a także z zapewnieniem wymaganej zdolności produkcyjnej.

Jeszcze niedawno Lenovo planowało agresywnie penetrować chiński rynek komponentów w poszukiwaniu oszczędności, jednak w ostatnim czasie wydaje się wycofywać z tej strategii. Analitycy wskazują, iż rynek dostaw komponentów dla PC jest rynkiem bardzo dojrzałym, a dalsze drenowanie cen wydaje się być obecnie mało efektywną strategią, nawet uwzględniając bardzo duże ilości zamawiane przez Lenovo.

Dodatkowo, w poszukiwaniu bardziej rentownych nisz rynkowych, Lenovo zwróciło się w ostatnim czasie ku ultra cienkim PC oraz produktom dedykowanym dla graczy. Jak twierdzi DigiTimes, komponenty do tego typu produktów wymagają wyższych kwalifikacji od dostawców i tutaj producenci z Tajwanu wygrywają z konkurentami z Chin.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2