reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 sierpnia 2016

Innowacyjny start-up pomoże motocyklistom

Wrocławska firma Seemore stworzyła innowacyjny moduł, który ma zapobiegać wypadkom motocyklowym.
Prawie połowa wypadków z udziałem motocyklistów spowodowana jest dekoncentracją na drodze. Jednym z powodów rozproszenia uwagi jest sprawdzanie aktualnych parametrów motoru na zegarach. Odczytanie zegarów i spojrzenie w lusterka zajmuje kierowcy motocykla 1,5 sekundy, a w tym czasie przy prędkości 90 km/godz. pojazd pokonuje dystans 37.5 metra.

‘Dlatego wprowadzanie technologii, które zmniejszają ryzyko dekoncentracji motocyklisty to niezbędny element zwiększania bezpieczeństwa na drodze. Łatwiejszy i szybszy dostęp do informacji, bez konieczności odwracania wzroku od toru jazdy, to zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu’ przekonują producenci modułu Seemore z Wrocławia na łamach portalu Wrocław.pl.

W urządzeniu Seemore zastosowano technologię łączącą HUD (head-up display) oraz Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość), które pozwalają szybko wyświetlać niezbędne dane przed oczami motocyklisty jednocześnie nie ograniczając widoczności. Sam moduł jest instalowany w kaskach.

'W Seemore dążymy do tego, by motocyklista nie musiał dekoncentrować się, szukając potrzebnych danych na tradycyjnych wskaźnikach. Dlatego wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania, stworzyliśmy moduł Seemore, który przekazuje mu informacje o drodze oraz parametry pojazdu. Wyświetla je przed jego oczami, nie zasłaniając drogi. Dzięki temu pozostaje skupiony na tym, co dzieje się wokół niego, zachowuje pełną kontrolę, zwiększając bezpieczeństwo – swoje i innych użytkowników drogi' opowiada Grzegorz Palmer z Seemore.

Firma we Wrocławiu działa od 16 miesięcy.

Źródło: Wrocław.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1