reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Przemysł elektroniczny | 22 sierpnia 2016

Volvo Cars i Uber łączą siły, aby rozwijać autonomiczne samochody

Firmy podpisały umowę o wartości 300 mln USD dotyczącą współpracy przy projekcie, w którym wykorzystane będą najnowsze osiągnięcia autonomicznej jazdy.
Samochody mają być całkowicie autonomiczne tzn. bez kierowcy. Podstawowy pojazd będzie produkowany przez Volvo Cars i kupowany przez Uber. Volvo Cars i Uber współdzielą koszty projektu opiewającego na 300 milionów dolarów. - Projekt Volvo-Uber to znaczący krok w branży motoryzacyjnej, w którym swoje siły łączą różne gałęzie biznesu, producent samochodów i firmy technologicznej z Doliny Krzemowej wkraczającej do biznesu automotive. Branża motoryzacyjna, a tym samym Volvo jest na progu rewolucji i musi w odpowiedni sposób implementować nowe technologie – piszą firmy w komunikacie.

Firmy wspólnie stworzą samochód bazowy, a następnie każda z nich będzie na podstawie tego pojazdu niezależnie rozwijała swój projekt: Uber wdroży własny system jazdy autonomicznej do pojazdu Volvo, a Volvo będzie pracowało nad autonomicznym pojazdem kolejnej generacji.

- Nowy pojazd będzie bazował na architekturze SPA (Scalable Product Architecture). Architektura SPA została opracowana, jako część globalnego programu transformacji marki, który kosztował 11 mld USD. Cały projekt rozpoczął się w 2010 roku i od samego początku był tworzony z myślą o technologii AD, kolejnej generacji aut elektrycznych i rozwiązaniach connectivity. Prace rozwojowe będą prowadzone przez inżynierów Volvo Cars wspólnie z inżynierami Ubera. Następnie projekt będzie zaimplementowany do architektury SPA, tak, aby zawierał wszystkie elementy bezpieczeństwa i elementy niezbędne dla systemów jazdy autonomicznej – czytamy w komunikacie Volvo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1