reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ljupco smokovski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 sierpnia 2016

Pierwszy kontrakt ABB z Amec Foster Wheeler w Polsce

ABB dostarczy energooszczędne przemienniki częstotliwości oraz silniki niskiego napięcia, które posłużą do zasilenia wentylatorów powietrza i spalin, a także pompy wody zasilającej w powstającej w Zabrzu nowej elektrociepłowni Fortum.
Nowa elektrociepłownia, która ma znajdować się obok historycznej EC Zabrze, zostanie oddana do użytku w 2018 roku. Inwestorem jest fińskie Fortum, dla którego Amec Foster Wheeler dostarczy technologie kotłowe. Firma podpisała z ABB umowę na dostawę 6 sztuk przemienników częstotliwości typu ACS880 na napięcie 690V, 4 sztuk silników typu AMI i 2 silników M3BP o mocach nawet do 3,7 MW.

Silniki wraz z najnowocześniejszymi na rynku przemiennikami częstotliwości posłużą do zasilenia wentylatorów powietrza i spalin, a także pompy wody zasilającej w nowym zakładzie, który docelowo ma zaopatrywać w ciepło sieciowe 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu i Bytomiu. Nowa elektrociepłownia Fortum będzie produkować rocznie około 730 gigawatogodzin (GWh) ciepła i 550 GWh energii elektrycznej. Całkowita wartość inwestycji wyniesie około 870 milionów złotych.

Kontrakt ABB z Amec Foster Wheeler przewiduje dostawy urządzeń w połowie 2017 roku, a uruchomienie całej instalacji planowane jest na listopad 2018. – To jest czas, który pozwala na solidne przygotowanie projektu i dokumentacji. Nie oznacza to jednak, że zabraknie wyzwań. W tym okresie będziemy regularnie raportować do Amec Foster Wheeler stan zaawansowania produkcji według harmonogramu zamawiającego – powiedział Stanisław Wilusz z Lokalnej Jednostki Biznesu Silników i Generatorów ABB.

ABB jest globalnym dostawcą napędów oraz powiązanych narzędzi oprogramowania dla wszystkich aplikacji i sektorów przemysłu. Biznes napędów ABB zatrudnia 6000 osób w 80 krajach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2