reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ingrid prats dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2016

ZM Tarnów z nowym Centrum B+R

Innowacyjny sprzęt obrony przeciwlotniczej, rakietowo-artyleryjskiej, uzbrojenie pokładowe i broń strzelecka będą powstawać w rozbudowanym Centrum Badawczo-Rozwojowym Zakładów Mechanicznych Tarnów.
- Potencjał CBR, współpraca z PGZ i naszymi międzynarodowymi kooperantami z pewnością spowodują to, że będziemy się mogli chwalić nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami innowacyjnością, przemysłem wysokich technologii, produktami z absolutnie najwyższą jakością. Efekty będą widoczne jeszcze w tym roku –powiedział Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której należy tarnowska spółka.

- Jestem głęboko przekonany, że potrafimy w terminie dostarczyć produkt wysokiej jakości, dlatego spodziewam się wzrostu zatrudnienia – powiedział prezes ZM Tarnów Henryk Łabędź.
Rozbudowa CBR oznaczała zainwestowanie w Tarnowie w sumie blisko 65 mln zł. W związku z projektem zrealizowano 95 zadań inwestycyjnych, polegających na zakupie maszyn i urządzeń, a także specjalistycznych programów komputerowych. Dzięki temu tarnowskie przedsiębiorstwo uzyskało unikatowe w skali kraju kompetencje w sferze realizacji projektów naukowo-badawczych i rozwojowych. Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z realizacji projektu będzie wzrost liczby klientów przedsiębiorstwa i unikniecie skutków sezonowych wahań rynku krajowego – czytamy w komunikacie.

Najważniejszym projektem realizowanym obecnie w CBR ZM Tarnów jest przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSRA “Pilica". Trwają negocjacje w sprawie podpisania umowy na zakupy tego systemu przez Siły Zbrojne RP. Liderem konsorcjum realizującego dostawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa, a liderem technicznym i dostawcą ZM Tarnów. System ma być wykorzystywany do osłony obiektów o strategicznym znaczeniu np. baz lotniczych.

W Centrum Badawczo-Rozwojowym pracuje obecnie stu inżynierów, głównie konstruktorów mechaników i konstruktorów elektroników. Projekt budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego był dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w zakresie wsparcia inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2