reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ingrid prats dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2016

ZM Tarnów z nowym Centrum B+R

Innowacyjny sprzęt obrony przeciwlotniczej, rakietowo-artyleryjskiej, uzbrojenie pokładowe i broń strzelecka będą powstawać w rozbudowanym Centrum Badawczo-Rozwojowym Zakładów Mechanicznych Tarnów.

- Potencjał CBR, współpraca z PGZ i naszymi międzynarodowymi kooperantami z pewnością spowodują to, że będziemy się mogli chwalić nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami innowacyjnością, przemysłem wysokich technologii, produktami z absolutnie najwyższą jakością. Efekty będą widoczne jeszcze w tym roku –powiedział Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, do której należy tarnowska spółka.
- Jestem głęboko przekonany, że potrafimy w terminie dostarczyć produkt wysokiej jakości, dlatego spodziewam się wzrostu zatrudnienia – powiedział prezes ZM Tarnów Henryk Łabędź.
Rozbudowa CBR oznaczała zainwestowanie w Tarnowie w sumie blisko 65 mln zł. W związku z projektem zrealizowano 95 zadań inwestycyjnych, polegających na zakupie maszyn i urządzeń, a także specjalistycznych programów komputerowych. Dzięki temu tarnowskie przedsiębiorstwo uzyskało unikatowe w skali kraju kompetencje w sferze realizacji projektów naukowo-badawczych i rozwojowych. Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z realizacji projektu będzie wzrost liczby klientów przedsiębiorstwa i unikniecie skutków sezonowych wahań rynku krajowego – czytamy w komunikacie. Najważniejszym projektem realizowanym obecnie w CBR ZM Tarnów jest przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSRA “Pilica". Trwają negocjacje w sprawie podpisania umowy na zakupy tego systemu przez Siły Zbrojne RP. Liderem konsorcjum realizującego dostawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa, a liderem technicznym i dostawcą ZM Tarnów. System ma być wykorzystywany do osłony obiektów o strategicznym znaczeniu np. baz lotniczych. W Centrum Badawczo-Rozwojowym pracuje obecnie stu inżynierów, głównie konstruktorów mechaników i konstruktorów elektroników. Projekt budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego był dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w zakresie wsparcia inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2020 10:59 V18.6.7-2