reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 sierpnia 2016

Drony mogą ratować zdrowie i życie

Jak na razie drony najbardziej kojarzą się z wykonywaniem zdjęć z powietrza. Jednak bezzałogowce można wykorzystać do tego, by umożliwić dostęp do usług medycznych ludziom mieszkającym z dala od większych miast.
Pod koniec lipca tego roku po raz pierwszy wykorzystano dron do transportu próbek kwi pobranych od mieszkańców niewielkiej wioski na Madagaskarze, w rejonie, w którym trudno znaleźć przejezdną drogę. Próbki z sukcesem dostarczono do laboratorium. Sama technologia oczywiście nie jest nowa, ale firma Vayu po raz pierwszy wykorzystała bezzałogowce właśnie w ten sposób. Dron Vayu został zaprojektowany specjalnie do rozwiązania problemu ostatniej mili w usługach opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się. Może startować i lądować pionowo, zabiera ładunek do 2,5 kg i potrafi go przetransportować na odległość do 60 km.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2