reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© arkadiusz weglewski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 sierpnia 2016

Chiny zamierzają być liderem w branży chipów

Chińskie firmy z branży półprzewodników utworzyły sojusz, który ma na celu rozwój tego przemysłu w Państwie Środka.
Wśród 27 założycieli High-End Chip Alliance są takie firmy jak Tsinghua Unigroup, Yangtze River Storage Technology, SMIC, Huawei czy ZTE oraz China Academy of Telecommunication Research. - Jeśli nam się powiedzie, sojusz ten stworzy kompletny przemysł układów scalonych począwszy od architektury chipów, poprzez produkcję, systemy operacyjne, urządzenia, platformy aż po usługi IT. Reasumując: ten krok pokazuje ambicje Chin by przekształcić się z głównego producenta chipów, jeśli chodzi o wielkość eksportu, w globalnego lidera produkcji pod względem jakości – komentuje Jian-Hong Lin, dyrektor badań firmy analitycznej TrendForce.

Firmy będące członkami organizacji mają stworzyć lokalny ekosystem, bazujący na chińskich producentach i firmach projektowych. Integracja wertykalna w obrębie kraju ma napędzać popyt i wpływać pozytywnie na rozwój rynku półprzewodników. Jak podkreśla Lin, model ten zasadniczo różni się tajwańskiego, gdzie każda z firm specjalizuje się w konkretnym obszarze i aktywnie poszukuje partnerów na globalnym rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2