reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2016

LG Mława będzie centrum produkcji telewizorów w Polsce

Koreański koncern LG Electronics podjął decyzję o przenosinach produkcji telewizorów z Biskupic Podgórnych w gminie Kobierzyce do Mławy – informuje „Gazeta Wrocławska”.
Wiadomość tę potwierdził Paweł Hałas z LG Electronics w Biskupicach Podgórnych. Dolnośląski zakład od tej pory ma się koncentrować na produkcji AGD, przede wszystkim lodówek i pralek. Firma zapewnia, że liczba pracowników w Biskupicach Podgórnych pozostanie bez zmian.

Informacje o przenosinach produkcji telewizorów do Mławy podawały lokalne portale już na początku wakacji. Nieco zamieszania wprowadził wówczas koreański portal The Korean Herald, który pisał o odwrotnym kierunku transferu. Tę wiadomość zdementował wówczas dyrektor ds. korporacyjnych LG Electronics Mława Daniel Kortlan.

Przychody LG Electronics Mława w 2015 roku wyniosły nieco ponad 5 mln PLN, LG Electronics Wrocław – 4,86 mln PLN.

Źródło: gazetawrocławska.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2