reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lavitreiu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2016

Apple kupiło start-up zajmujący się sztuczną inteligencją

Apple zapłaciło 200 mln USD za amerykańską firmę Turi, start-up specjalizujący się w uczeniu maszynowym.
Jak zwykle gigant z Cupertino nie ujawnia szczegółów swoich transakcji, zadowalając się lakonicznym „Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu, ale przeważnie nie zdradzamy naszych zamiarów i planów”. Jak podaje portal GeekWire, wartość transakcji wyniosła 200 mln USD.

Apple inwestuje w sztuczną inteligencję, ale nie wiemy dokładnie nad czym będą pracowali inżynierowie Turi w ramach koncernu. Według agencji Bloomberg, dzięki technologii uczenia maszynowego, osobista asystentka Siri może zyskać nowe sposoby interakcji człowieka i maszyny. Apple wykorzystuje jednak sztuczną inteligencję na wiele innych sposobów: do polecania muzyki i aplikacji, przewidywania słów wpisywanych w wyszukiwarkę czy rozpoznawania obrazów. Co więcej, przejęcie Turi oznacza nawiązanie bliższych kontaktów ze społecznościami pracującymi na sztuczną inteligencją.

Od początku 2015 roku Apple przejęło kilkanaście przejęć, m.in. Perceptio oraz VocalIQ – dwa start-upy z branży AI, podobne do Turi oraz Emotient, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do rozpoznawania ludzkich emocji na podstawie wyrazu twarzy.

Źródło: GeekWire, Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2