reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrei katyshev dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2016

Renesas wycofa się z binzesu mikrofalowego

W tym tygodniu Renesas zapowiedział, że wycofa się z biznesu układów mikrofalowych i skoncentruje się komponentach optoelektronicznych.
Jak informuje firma, Renesas zamierza całkowicie porzucić biznes układów mikrofalowych w ciągu dwóch lat. Japońska spółka oferowała takie produkty RF jak: wzmacniacze niskoszumowe, switche, mieszacze czy tranzystory przeznaczone do aplikacji bezprzewodowych. - Utrzymanie rentowności w obszarze półprzewodnikowych układów mikrofalowych byłoby niezwykle trudne. Jednym z powodów takiej sytuacji jest kurczący się rynek, ze względu na włączanie komponentów mikrofalowych w skład modułów SoC. Kolejną przyczyną są coraz niższe ceny układów mikrofalowych, na rynku pojawia się coraz więcej konkurencyjnych dostawców, szczególnie z Tajwanu – informuje Renesas.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1