reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2016

Epcos przejmuje Tronics

Firma Epcos, spółka zależna TDK, zamierza przejąć Tronics Microsystems w celu dalszego rozwoju biznesu sensorów.
Firmy podpisały porozumienie, w ramach którego Epcos przedstawi ofertę kupna 66,67% akcji Tronics w cenie 13,2 USD za akcję. Wartość transakcji wyniesie 48,65 mln USD.

Kupno Tronics to kolejny krok TDK w realizacji strategii rozwoju poprzez współpracę z partnerami biznesowymi oraz fuzje i przejęcia. Jednym z priorytetów TDK jest wzrost w sektorze sensorów, a przejęcie Tronics rozszerzy portfolio firmy o kolejne technologie z tego obszaru oraz umożliwi rozwój na rosnących rynkach czujników inercyjnych w przemyśle, motoryzacji i elektronice konsumenckiej.

Tronics powstało w 1997 roku, siedziba główna znajduje się we francuskim Crolles. Właścicielem 20,9% udziałów jest firma Thales Avionics, która zamierza pozostać strategicznym udziałowcem producenta czujników MEMS. Thales i Epcos rozpoczęły już rozmowy w celu ustalenia warunków przyszłej współpracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2