reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 sierpnia 2016

T4B planuje budowę własnej fabryki w Miliczu

Spółka T4B planuje kilkunastomilionową inwestycję w dolnośląskim Miliczu. Firma będzie produkować sprzęt dla sortowni śmieci i oczyszczalni ścieków.
T4B zajmuje się opracowaniem koncepcji, projektowaniem i wdrażaniem automatyki oraz rozwiązań informatycznych, telekomunikacyjnych i elektronicznych w celu optymalizacji procesów biznesowych w firmach. – Od kilkunastu lat realizujemy systemy, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo, telekomunikację, czyli tzw. inteligentne budownictwo. Następnie weszliśmy w inżynierię środowiska, w energetykę zawodową, ostatnio w budownictwo – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Robert Szczepankowski, prezes spółki T4B. – Poszerzamy nasze portfolio związane z inżynierią budownictwa, przejmujemy tutaj kolejne spółki.

Firma planuje za kilkanaście milionów złotych wybudowanie własnego zakładu w Miliczu na Dolnym Śląsku. Zamierza w tym celu skorzystać ze środków unijnych. Zakład ma produkować urządzenia, m.in. taśmociągi dla firm utylizujących odpady, jak sortownie śmieci czy oczyszczalnie ścieków. Głównie na potrzeby rynku polskiego, ale myśli też o eksporcie do Niemiec, Danii i Hiszpanii.

– Chcemy zmodernizować i wybudować w części od nowa zakład, który będzie produkował duże urządzenia na potrzeby sortowni śmieci, oczyszczalni ścieków. Mówimy tu o urządzeniach transportowych, czyli różnego typu przenośnikach – dzieli się planami prezes T4B.

Do tej pory największym, wartym ponad 33 mln zł netto kontraktem spółki była podpisana przed rokiem umowa z PKP na zaprojektowanie i wykonanie systemu bezpieczeństwa publicznego na dworcach kolejowych Warszawskiego Węzła Kolejowego. Umowa obejmowała m.in. budowę nowych i integrację już istniejących systemów bezpieczeństwa w ramach WWK poprzez platformę PSIM (System Zarządzania Informacją Bezpieczeństwa Fizycznego) i miała zapewnić możliwość pracy z rozwiązaniami co najmniej trzech różnych producentów w zakresie: SSWiN (Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu), SKD (System Kontroli Dostępu), CCTV (telewizja przemysłowa), DSO (Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze) i SSP (SAP).

Obecnie T4B stara się o pozyskanie kontraktu na system głosowania w polskim parlamencie.

Źródło: Newseria

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2