reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ra2studio dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 sierpnia 2016

Belgijska spółka wybuduje fabrykę 3D w Bielanach Wrocławskich

Materialise NV jeszcze w tym roku rozpocznie budowę największej i najnowocześniejszej w naszej części Europy fabryki 3D w Bielanach Wrocławskich.
Materialise NV zainwestuje w fabrykę kilkadziesiąt milionów złotych, zatrudnienie w zakładzie znajdzie około 50 osób. Finalizacja inwestycji przewidziana jest na połowę przyszłego roku.

Nowa fabryka, oprócz drukarek 3D, będzie wyposażona w zaplecze post-produkcyjne, pozwalające na dowolne wykończenie elementów wyprodukowanych w technologii przyrostowej.

Materialise NV w 2014 roku połączyła się z polskim start-upem e-Prototypy SA. Aktualnie polska siedziba firmy znajduje się we Wrocławskim Parku Technologicznym, gdzie powstaje większość wyrobów firmy.

Najgłośniejsze realizacje Materialise NV to wykonana w technologii 3D kopia mumii Tutenchamona oraz żyrandol na zlecenie Angeliny Jolie i Brada Pitta.

Źródło: www.wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1